Reklama

Spadków złota ciąg dalszy

Cena złota spadła od połowy marca o 110 USD, pokonując po drodze kluczowe wsparcia techniczne (1337.53, 1307.84, 1297). Ostatnia linia obrony pozostaje na poziomie 1267 USD/oz, gdzie powinien nastąpić odwrót lub eskalacja spadków.

Wydaje się, że inwestorzy obecnie oczekują na piątkowe dane o zmianie zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych, które to dane mogą nadać ton wszystkim aktywom na rynkach finansowych podczas kolejnych sesji. Ankietowani analitycy oczekują średnio 199 tys. nowych miejsc pracy, co nie jest wygórowaną prognozą względem średniej ostatnich sześciu miesięcy.

Reklama

Dane lepsze od konsensusu będą stanowiły o sile amerykańskiej gospodarki, co powinno przełożyć się z jednej strony na samego dolara, w którym wyceniane jest złoto, z drugiej zaś na dobry sentyment względem ryzykownych aktywów, który odwodzi inwestorów od bezpiecznych przystani (złoto ,frank szwajcarski). Jeśli jednak okaże się, że poprawy na rynku pracy nie widać, inwestorzy prawdopodobnie nie "kupią" już tłumaczeń o wpływie ciężkiej zimy na twarde dane z gospodarki i zaczną grać pod wyprzedaż ryzyka, na co pozytywnie powinno zareagować złoto.

Do tej pory dane ze Stanów nie zachwycały. Zaczynając od poniedziałkowych PMI dla Chicago oraz wczorajszych ISM, gdzie oba odczyty minęły się z konsensusem (ISM: 53.7, wobec prognozowanych 54.2), inwestorzy będą mieli dziś okazję wyrobić sobie zdanie na temat amerykańskiej gospodarki jeszcze przed piątkowym Payrollami. O 14:15 poznamy odczyt ADP o zmianie zatrudnienia, który powinien w pewnym stopniu wskazać kierunek piątkowym danym (ale uwaga, od pewnego czasu dane ADP marnie prognozują odczyt oficjalny).

Dominik Rożko, Zespół mForex, Dom Maklerski mBanku S.A

Dowiedz się więcej na temat: zloto | cena złota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »