Reklama

Spokojny początek tygodnia

Drugi tydzień miesiąca ma swoją spokojną specyfikę. Jest on bowiem ubogi w dane makro i tym samym inwestorzy pozbawieni są impulsów do aktywnego handlu. Dzisiejsza sesja była dobrym tego przykładem, gdyż przyniosła nieduże zmiany przy niskich obrotach.

Poniedziałkowe notowania stały pod znakiem dalszego dyskontowania wpływu piątkowych danych, które dostarczały wiele ciekawego materiału odnośnie kondycji amerykańskiej gospodarki. Okazała się ona bowiem nieco lepsza od oczekiwań, ale inwestorzy cały czas mieli w pamięci słowa Janet Yellen, które odebrano jako brak chęci pośpiechu z dalszymi podwyżkami stóp procentowych.

Reklama

Oznaczało to ostateczne ciepłe przyjęcie danych, co wyraziły piątkowe wzrosty na Wall Street rzędu 0,6 proc. Rynek w Warszawie nie miał okazji na nie zareagować jeszcze w piątek, więc zrobił to dzisiaj i notowania wzrosty w tej samej skali co w USA. Charakter tych zwyżek był spokojny i towarzyszyła mu niska aktywność, która na całym rynku nie przekroczyła 500 mln zł. Wciąż dobrze radziły sobie indeksy małych i średnich spółek, ale uwaga koncentrowała się na kilku spółkach.

Największy obrót zgromadziły walory KGHM, które na wartości straciły ponad 2 proc. w ślad za gorszym sentymentem wokół rynku surowców. Na drugim biegunie były silnie zwyżkujące drugi dzień z rzędu akcje Aliora, które cały czas korzystnie reagowały na wiadomość o zakupie za niską cenę części Banku BPH. Sam indeks WIG20 pozostał pod kluczowym poziomem 2000 pkt., ale odrobił piątkowe straty. Oznacza to utrzymanie konsolidacji w oczekiwaniu na dalsze impulsy, o które w tym tygodniu nie będzie tak łatwo.

Łukasz Bugaj

Dowiedz się więcej na temat: drugi | początki | giełdy | była | tym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »