Reklama

Szokująca prognoza się sprawdziła!

Przedstawiona przez Ole Hansena, wiceprezesa ds. doradztwa inwestycyjnego Saxo Bank, prognoza, zgodnie z którą "ropa naftowa wystrzeli w górę, a potem będziemy mieć korektę o jedną trzecią", właśnie się ziściła. Ropa WTI po korekcie spadła o jedną trzecią w stosunku do maksimum z 2011 r. i ostatnio notowana była poniżej przeciętnej z 2010 r.

W opublikowanych w grudniu 2010 r. "Szokujących prognozach" Saxo Bank Ole przewidział, co następuje:

"Ceny ropy naftowej, którym obecnie sprzyjają oczekiwania makroekonomiczne inwestorów, szybują w górę, przekraczając na początku 2011 r. 100 USD na fali euforii związanej z wyraźnym ożywieniem gospodarczym w Stanach Zjednoczonych. W przeciwieństwie do sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia w 2008 r., na rynku nie pojawią się bodźce sprzyjające dalszym wzrostom, zaś inwestorzy pozostaną z otwartymi pozycjami na ropie, których nie będą w stanie utrzymać. Później jednak ropa musi stawić czoła gwałtownej korekcie o 1/3".

Reklama

Szokujące prognozy na 2011 rok to coroczny eksperyment myślowy zainspirowany twórczością Nassima Nicholasa Taleba, libańskiego filozofa-eseisty, który w swoich pracach pisze o rzadkich, ale wywierających niezwykle potężne skutki "czarnych łabędziach. W ramach "ćwiczenia czarnego łabędzia" analitycy Saxo Bank przyjrzeli się potencjalnym, mało prawdopodobnym scenariuszom, które w 2011 r. mogłyby mieć znaczący wpływ na rynki.

Sprawdź bieżące notowania surowców na stronach Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »