Reklama

Test strefy: 1891-1899 pkt

​Ostatnie sesje upływają pod znakiem relatywnie silnego wzrostu presji popytowej, co jest wyraźnym odstępstwem od spadkowej tendencji rynkowej dominującej w ujęciu średnioterminowym. W opracowaniach zwracałem głównie uwagę na dwa węzły cenowe Fibonacciego: 1714-1728 pkt (wsparcie) i 1820-1834 pkt (pierwsza, licząca się zapora podażowa).

Ostatecznie punkt zwrotny ukształtował się w rejonie bardzo charakterystycznej zapory popytowej: 1714-1728 pkt. Wskazaniem sugerującym z kolei możliwość rozwinięcia się ruchu odreagowującego była udana próba ataku na wymieniony wcześniej opór techniczny (to już nawiązanie do wczorajszej odsłony).

W następstwie tej okoliczności seria marcowa weszła w stosunkowo silną fazę wzrostów, co ponownie zaczęło wyróżniać nas pozytywnie w odniesieniu do rynków bazowych. W konsekwencji kontrakty dotarły do klastra podażowego: 1891-1899 pkt, gdzie za główny element konstrukcyjny można uznać projekcję symetryczną, obrazującą równość bieżącego ruchu odreagowującego w relacji do odcinka wzrostowego, zaznaczonego linią w kolorze szarym.

Reklama

Podsumowując, w rejonie średnioterminowego wsparcia fibo: 1714-1728 pkt kupujący zdołali powstrzymać coraz silniej rozwijający się ruch spadkowy, po czym właśnie w okolicy eksponowanego węzła doszło do wyraźnego przesilenia. Obrazem zwiększającej się stopniowo presji popytowej było z kolei udane wybicie oporu: 1820-1834 pkt, co z punktu widzenia techniki stało się bodźcem zachęcającym kapitał stojący z boku do zaangażowania się w nieco bardziej ofensywny handel.

Obecnie strefa: 1820-1834 pkt powinna zacząć pełnić rolę lokalnego wsparcia technicznego i odnosząc się do oceny aktualnej sytuacji technicznej wykresu wydaje się, że analizowany zakres określa miejsce dla dopuszczalnego ruchu kontrującego. W tym kontekście wybicie w/w zakresu mogłoby dla odmiany stać się czynnikiem wzmacniającym odwetowe działania podejmowane przez sprzedających.

Z kolei sygnałem korespondującym z kierunkiem dominującej od poniedziałku tendencji rynkowej byłoby przełamanie istotnego jak się wczoraj okazało oporu fibo: 1891-1899 pkt. Tego typu sekwencję zdarzeń należałoby uznać jako bardzo wymowny sygnał techniczny, ugruntowujący przewagę byków w ujęciu intradayowym i zapowiadający test średnioterminowej zapory podażowej fibo: 1985-1989 pkt (wcześniej powinniśmy także zwrócić uwagę na pułap cenowy 1950 pkt, w rejonie którego aktywność podaży również może być większa).

Paweł Danielewicz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »