Reklama

Umocnienie się dolara niekorzystne dla złota

Cena złota pozostaje pod wpływem sytuacji na rynku walutowym. Umocnienie się dolara sprowadziła ją do poziomu 1085 dolarów za uncję, gdzie nastąpiło niewielkie odbicie. Obecnie za uncję złota trzeba zapłacić 1096 dolarów.

Tak silne umocnienie się amerykańskiej waluty jest spowodowane przede wszystkim ostatnimi niepokojącymi doniesieniami z Europy. Jeszcze nie przebrzmiały problemy fiskalne Grecji, a już kolejne państwo - Portugalia może mieć kłopoty. Dzisiejsza korekta jest natomiast odpowiedzią na wieczorne ustalenia Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Unii Europejskiej co do pomocy dla Grecji. Zgoda co do jej udzielenia daje nadzieję na korzystne rozwiązanie tej sytuacji.

Reklama

Technicznie cena złota porusza się w zakresie formacji flagi. Dolne ograniczenie przebiega obecnie przy poziomie 1080 dolarów, zaś górne w okolicach 1120 dolarów. Kolejne wsparcie znajduje się również 1073 dolarów, a potem przy cenie 1044 dolarów. Wybicie któregoś z poziomów wynikających z formacji powinno wskazać dalszy kierunek. Do tego momentu cena złota będzie się poruszać w wyznaczonym przedziale wahań.

Cena złota jest ściśle skorelowana z zachowaniem się amerykańskiego dolara. Dalsze jego umocnienie będzie wywoływać presje spadkową. Dzisiaj kluczowa będzie publikacja PKB ze Stanów Zjednoczonych. Przewiduje się wzrost aż o 5,9% za IV kwartał 2009 roku. Gdyby te dane zostały potwierdzone to byłby to najlepszy odczyt od lat i z pewnością poprawi sentyment w stosunku do dolara.

Anna Lachowiecka

Dowiedz się więcej na temat: złoto | zloto | złota | cena złota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »