Reklama

WIG20 na nogach z waty

Spokojnie rozpoczął się nowy tydzień na warszawskim rynku akcji. Żadna ze stron nie wykazywała dominacji.

Rynek wciąż jest chwiejny, co doskonale obrazuje układ graficzny indeksu WIG20. Wczorajsze pozytywne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości inwestorzy odrzucili w kąt. Widocznie ich uwagę bardziej przykuwają dane finansowe z raportów kwartalnych spółek giełdowych.

Reklama

Na otwarcie sezonu publikacji finansowych przyszła kolej również na GPW. TVN otworzył sezon publikacji raportów finansowych za III kwartał 2010 roku na warszawskiej giełdzie. Właściciele spółki mają czym się pochwalić, bowiem zysk netto Grupy TVN wzrósł do 61 mln zł z 58,2 mln zł przed rokiem, wyraźnie przekraczając rynkowe oczekiwania. Logicznie interpretując raport finansowy, jest to pozytywny sygnał dla obozu byków, jednak uwzględniając fakt, że giełda wyprzedza fakty należy przypuszczać, że pozytywna wiadomość zawarta jest już w cenach. W związku z tym atmosfera na parkiecie nie musi koniecznie się ocieplić z tego powodu. Obecnie analiza techniczna podpowiada nam, że może wystąpić niewielka korekta. Paniki jeszcze nie widać, jednak sytuacja może pogorszyć się wraz z przełamaniem wsparcia w rejonie - 2600pkt. Wtedy spadek kursu może sięgnąć do 2560pkt. i w dalszej perspektywie do 2525pkt.

Dość niejasna sytuacja kształtuje się na głównych rynkach walutowych. W przypadku pary euro dolar wydarzenia zmieniają się bardzo dynamicznie. W ciągu dnia możliwy jest wzrost kursu w rejon 1,4075. Podobny scenariusz kreśli się na rynku funt dolar. Celem byków jest poziom 1,5930. Z kolei na rynku dolar jen, długo testowana linia wsparcia - 80,90, pękła. Póki co obserwujemy tradycyjną "nawrotkę". Najbliższe godziny handlu dużo rozjaśnią nam sytuację. Jeżeli obóz byków z sukcesem przełamie opór na wysokości 80,90 to będzie to pozytywny sygnał, który będzie procentować na przyszłość. W przeciwnym wypadku należy oczekiwać kontynuacji trendu spadkowego.

Krzysztof Wańczyk

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | nowy tydzień | WIG20 | ze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »