Reklama

WIG20 zmienia kierunek

Czwartkowa sesja na GPW wypadła słabo. Indeks WIG20 spadł 0,40% do 2350 pkt. przy umiarkowanym obrocie na poziomie 507 mln zł.

Największa podaż występowała na spółkach paliwowych (PKN Orlen -2,54%, Lotos -1,49%). Pod presją znalazł się również mBank (-2,54%), który podał gorsze od oczekiwań wyniki finansowe za 2kw17. Piątek również zapowiada się negatywnie, co wskazują rano notowania europejskich kontraktów. Poza tym, awersję do ryzyka może wzbudzać psychologiczny opór na wysokości 2400 pkt., który stanowi silna barierę popytową.

Bez przełomu w grupie "średniaków"

W segmencie mid caps nadal bez rozstrzygnięcia. Indeks mWIG40 na końcowym dzwonku w czwartek był notowany na poziomie 4924 pkt. Obroty podliczono na 116 mln zł. Widać wyraźną awersję do ryzyka do małych i średnich spółek. Z analizy wykresu wynika, że rynek ma duże problemy z przełamaniem najbliższego oporu na wysokości 4950 pkt. Tym samym nadal będzie obowiązywać ruch boczny w przedziale 4650-4950 pkt.

Reklama

Słaba dyspozycja "maluchów"

Ważą się losy indeksu małych spółek. Na notowaniach sWIG80 w dalszym ciągu widoczna jest spadkowa korekta. Wariant pesymistyczny zakłada dalsze obsuwanie się indeksu kolejno w okolice 15,5 tys. pkt. i niżej do 15,2 tys. pkt. gdzie biegnie długoterminowa linia trendu wzrostowego. Prawdopodobnie dopiero od tego miejsca popyt zacznie atakować, dlatego nadal należy się liczyć ze słabszą koniunkturą w segmencie small caps.

Informacje ze spółek

Grupa Orbis - Tegoroczna prognoza możliwa do osiągnięcia

Grupa Orbis prognozuje, że jej EBITDA w 2017 roku powinna zmieścić się w przedziale 450 - 460 mln zł - podała spółka w komunikacie. Po pierwszym półroczu spółka ma 202,2 mln zł EBITDA.

Obecnie w branży hotelowej mamy boom. W hotelach z roku na rok pojawia się coraz więcej gości. Poza tym rosną ceny noclegu, co przyczynia się do poprawy wyników finansowych podmiotów oferujących usługi hotelarskie. Warto również zwrócić uwagę na dobrą koniunkturę gospodarczą, co napędza do hoteli zarówno turystów, jak i klientów biznesowych. Tym samym, można oczekiwać dalszego wzrostu wyników giełdowego Orbisu, który prognozuje tym roku zysk EBITDA w przedziale 450-460 mln zł. Jest to realny poziom do osiągnięcia.

Orange Polska - Wynik wsparty czynnikami jednorazowymi

Orange Polska nadal obserwuje presję cenową ze strony konkurentów na rynku usług komórkowych, zarówno w przypadku ofert przedpłaconych jak i abonamentowych - poinformowali przedstawiciele spółki. Wrześniowa aktualizacja strategii grupy może zawierać m.in. szczegóły dalszego ograniczania kosztów działalności grupy oraz szczegóły dodatkowych nakładów inwestycyjnych, związanych z ''przekształceniem biznesu''.

W wynikach Orange Polska za 2kw17 nie widać istotnych zmian trendów obserwowanych od pewnego czasu, za wyjątkiem obniżenia kosztów komercyjnych oraz mniejszego odpływu klientów stacjonarnej telefonii. Wyższe od oczekiwań zyski spółki w drugim kwartale to prawdopodobnie efekt transakcji sprzedaży nieruchomości.

Krzysztof Wańczyk

analityk inwestycyjny, Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »