Reklama

Wpatrzeni nie tylko w Fed

Dzisiejsza sesja może mieć interesujący przebieg. Inwestorzy zajmować się będą bowiem nie tylko czekaniem na to, co zrobi Fed. Już we wtorek byki próbowały rozruszać rynek. Dziś będą mieć okazję, bo ważnych informacji nie zabraknie.

Oczywiście najważniejszym wydarzeniem będzie to, co zrobi Fed. To, że zdecyduje się na rozpoczęcie drugiej rundy skupowania papierów skarbowych jest niemal pewne. Jednak rozbieżności co do spodziewanej skali tego mechanizmu, powodującego przypływ pieniądza na rynku, są już bardzo duże. Wiele będzie więc zależało od tego, ile "wylicytuje" Fed i jak zostanie to przez rynek odebrane. Nie można jednak wykluczyć, że decyzja o luzowaniu zostanie podjęta, ale szczegóły nie zostaną określone. Rezerwa federalne może bowiem chcieć zostawić sobie pole do elastycznego działania, w zależności od zmian sytuacji w gospodarce. Byłoby to zresztą całkiem zrozumiałe i racjonalne. Ale prawdopodobnie spowodowałoby negatywną reakcję inwestorów, dalej pozostawionych w niepewności. Przy optymistycznym nastawieniu nie należy jednak zapominać, że gwarancji na kontynuację hossy wcale nie ma i równie dobrze możemy mieć do czynienia z rozpoczęciem korekty.

Reklama

Dziś na to, co się stanie, będą w stanie zareagować jedynie Amerykanie. Na pozostałych rynkach, w tym naszym, gorąco będzie dopiero w czwartek. Do tego czasu też może być ciekawie. Dziś poznamy bowiem sporo istotnych informacji, dotyczących kondycji amerykańskiej gospodarki. Wczesnym popołudniem pojawią się dane o zmianie liczby miejsc pracy, a o 16.00 podany zostanie wskaźnik aktywności w usługach, dynamika zamówień na dobra trwałego użytku oraz zamówień zgłaszanych przez przemysł. Każda z tych informacji jest w stanie rozruszać rynek. Tym bardziej, że już wczoraj widać było zniecierpliwienie inwestorów przedłużającym się marazmem i chęć gry "pod" optymistyczny scenariusz pobudzania gospodarki.

Roman Przasnyski

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance

Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »