Złoto w konsolidacji

W minionym tygodniu notowania złota poruszały się w konsolidacji po wcześniejszych dynamicznych spadkach. Cena tego kruszcu oscylowała w okolicach 1250-1260 USD za uncję na koniec tygodnia.

W minionym tygodniu notowania złota poruszały się w konsolidacji po wcześniejszych dynamicznych spadkach. Cena tego kruszcu oscylowała w okolicach 1250-1260 USD za uncję na koniec tygodnia.

Presji podażowej na rynku złota sprzyjała utrzymująca się siła amerykańskiego dolara, wywołana głównie oczekiwaniami dotyczącymi podwyżki stóp procentowych w USA jeszcze w tym roku. Wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej są utrzymane w jastrzębim tonie.

o Na początku tygodnia cenę złota wsparł powrót na rynek chińskich inwestorów, wcześniej nieobecnych ze względu na trwające tam przez tydzień święto. Wpływ tego wydarzenia nie miał jednak dużego przełożenia na ceny kruszcu.

Pozostałe metale szlachetne:

o Notowania srebra w minionym tygodniu utrzymywały się w konsolidacji w okolicach poziomu 17,50 USD za uncję.

Reklama

- Cena platyny w minionym tygodniu podążała systematycznie w dół, schodząc do okolic 930 USD za uncję.

- Notowania palladu w minionym tygodniu kontynuowały zniżkę, schodząc poniżej 650 USD za uncję.

Naszym zdaniem: Przekroczenie przez ceny złota w dół poziomu 1300 USD za uncję otworzyło notowaniom tego kruszcu drogę do testu poziomu 1250 USD za uncję jako kolejnego technicznego wsparcia.

Na razie wsparcie to jest skuteczne i może ono posłużyć jako baza do krótkoterminowego odreagowania wzrostowego - ale w perspektywie kolejnych tygodni notowania złota mogą zejść jeszcze niżej, zbliżając się do kolejnej psychologicznej bariery, czyli poziomu 1200 USD za uncję. Im bardziej jastrzębie wypowiedzi członków Fed i im lepsze dane makro w USA, tym gorzej dla cen złota i, tym samym, pozostałych metali szlachetnych.

DM BOŚ S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »