Reklama

FMG (FMG): Aktualizacja prognoz wyników finansowych Grupy Kapitałowej TPH w 2011 roku - raport 31

Zarząd Tele-Polska Holding S.A. prognozuje osiągnięcie przez Grupę Kapitałową TPH (GK TPH) w roku 2011 następujących skonsolidowanych wyników finansowych:


-Skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 162 mln zł co przekłada się na wzrost o ok. 6,5% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Oznacza to także obniżenie wcześniej podanych prognoz z poziomu 185 mln zł. Powodem tej korekty są: przewidywane pogorszenie koniunktury gospodarczej w najbliższych miesiącach, skutki obniżenia stawek MTR, konsekwencje koncentracji na sprzedaży detalicznej kosztem części biznesu hurtowego.

Reklama


-Skonsolidowany wskaźnik EBITDA na poziomie 5,4 mln zł. Niższa EBITDA w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego jest związana z podwyższonymi kosztami akwizycji nowych klientów.


-Skonsolidowany zysk netto na poziomie ok. 1 mln zł. Niższy zysk netto w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego jest w głównej mierze pochodną wyżej wymienionych przyczyn spowolnienia wzrostu przychodów i podwyższonych kosztów akwizycji nowych klientów.Podstawy i istotne założenia do prognozy:


- Prognoza wyników finansowych GK TPH na rok 2011 oszacowana została na podstawie kontraktów, które Grupa posiada już w swoim portfelu zamówień a także na podstawie umów planowanych do pozyskania i realizacji w 2011 roku. Prognoza uwzględnia wyniki osiągnięte w pierwszym i drugim kwartale 2011 r.


- W prognozie wyników finansowych założono, że do końca roku 2011 nie wystąpią istotne zmiany, mające negatywny wpływ na rynek, na którym GK TPH prowadzi działalność. Na potrzeby prognozy ustalono, iż kursy walut będą stałe, jak również stopy procentowe będą stałe w całym okresie prognozy.


- W założeniach nie uwzględniono wpływu na prognozowane wyniki finansowe potencjalnej akwizycji na rynku telekomunikacyjnym, która może wydarzyć się w terminie do końca br.


- Prognoza nie podlegała weryfikacji przez biegłego rewidenta.Sposób monitorowania oraz okresy w jakich Emitent będzie dokonywał oceny oraz korekty możliwości realizacji prognoz:


- Prognoza będzie monitorowana na bieżąco poprzez kontrolę wykonania zaprojektowanych budżetów. Aktualizacja prognozy wyników finansowych na 2011 rok, zostanie przekazana do publicznej wiadomości w trybie raportu bieżącego w terminie do dwóch tygodni po publikacji kolejnego raportu okresowego kwartalnego Tele-Polska Holding S.A.Podstawa prawna:

§3 ust. 1. Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect", stanowiącego Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 733/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 18 grudnia 2009 roku.


Osoby reprezentujące spółkę:
Mark Montoya - Członek Zarządu
Bartłomiej Gajecki - Prokurent

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »