Reklama

PLATIGE (PLI): Korekta prognozy finansowej na 2011 rok oraz wyjaśnienie braku wcześniejszego przekazania korekty prognozy finansowej - raport 5

Zarząd spółki Platige Image S.A. (dalej Emitent) informuje, że niniejszym przekazuje korektę prognozy wyników finansowych oraz wyjaśnienie braku wcześniejszego przekazania korekty prognozy finansowej.

1/ W sporządzonym 2 grudnia 2011 roku Dokumencie Informacyjnym spółka Platige Image S.A. (Emitent) zaprezentowała poniższe prognozy finansowe na rok 2011 i są to ostatnie przekazane do publicznej wiadomości prognozy. Prognoza wyników finansowych nie była przedmiotem badania ani przeglądu przez biegłego rewidenta.

Z kolei 14 lutego 2012 Emitent opublikował raport kwartalny za IV kw. 2011, w którym zastrzegł, że po zbadaniu przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego za rok 2011, okazać się może, że ostateczne wyniki finansowe po audycie będą różniły się od przedstawionych wyników finansowych po IV kw. 2011 roku.

Reklama


Prognoza 2011 opublikowana w Dokumencie Informacyjnym (tys. zł)

Przychody za sprzedaży 33.000

EBITDA 4.000 - 4.500

Zysk netto 200Dane finansowe opublikowane w raporcie kwartalnym za IV kw. 2011 (tys. zł)

Przychody za sprzedaży 34.172

EBITDA 5.380

Zysk netto 293


Aktualnie obowiązującymi prognozami finansowymi na 2011 rok (szacunkami za 2011 rok) są dane finansowe, opublikowane w raporcie kwartalnym za IV kw. 2011.


2/ Jednocześnie Emitent wyjaśnia, że opublikowane w raporcie kwartalnym za IV kw. 2011 wyniki finansowe w zakresie kategorii: "Przychody ze sprzedaży" oraz "EBITDA" różnią się o mniej niż 20% w stosunku do pierwotnych pozycji, zamieszczonych w Dokumencie Informacyjnym. Z kolei opublikowana w raporcie kwartalnym za IV kw. 2011 wartość "Zysk netto" jest większa o 93 tys. zł w porównaniu do pierwotnej wartości, zamieszczonej w Dokumencie Informacyjnym i stanowi to wzrost o 46,5%.

Mając na uwadze fakt, że prognozowana wartość zysku netto jest istotnie małą wartością w porównaniu do wartości przychodów ze sprzedaży (0,6%) oraz EBITDA (4,4%), Emitent uznał, że zmiana o 93 tys. zł jest nieistotna, mając na uwadze dodatkowo poczynione przy publikowaniu wyników finansowych za IV kw. 2011 zastrzeżenie co do możliwości zmiany tej wartości.


Tym niemniej mając na uwadze przepisy § 3 ust. 2 pkt. 15) Załącznika nr 3 do Regulaminu ASO Emitent dopełnia obowiązku informacyjnego i niniejszym publikuje korektę prognozy oraz w związku z zasadą 16a "Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect" publikuje informację wyjaśniająca zaistniałą sytuację.Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt. 15) Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu “Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect" oraz zasada 16a "Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect".

Osoby reprezentujące spółkę:
Piotr Sikora - Wiceprezes Zarządu
Arkadiusz Dorynek - Członek Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »