Reklama

EFICOM (EFI): Korekta raportu 33/2016

Opublikowany raport jest niezgodny ze stanem faktycznym

Reklama

Zarzad przekazał rewidentowi uwagi, jakie wpłynęły do spółki od akcjonariuszy. Uwagi te mogą wskazywać na to, że raport nie w pełni wypełnia jego zakres oraz nie uwzględnia części informacji przekazanych w trakcie badan przez akcjonarouszy. Zarząd pozostał bezstronny i nie zgłosił swoich komentarzy. Zarząd ma natomiast obowiązek udzielić odpowiedzi na uwagi akcjonariuszy, co uczynił przekazując je Rewidentowi. Dzielo zostalo uznane za niezakonczone i rachunek zostal zwrocony Rewidentowi. Pan Rewident jeszcze nie udzielil odpowiedzi. Poniżej wyciąg z pisma do Pana Rewidenta z 8 czerwca 2016.
Szanowny Panie:


Niniejszym przekazuje Panu w uzgodnieniu z Prezesem M. Kabatem uwagi, jakie wpłynęły do spółki w trakcie przygotowywania raportu. Uwagi te mogą wskazywać na to, że przeprowadzone badanie, chociaż obszerne i logicznie przedstawione, nie w pełni wypełnia jego zakres określony w umowie oraz nie uwzględnia części informacji przekazanych w trakcie Pańskich prac przez badanych akcjonariuszy. Stwierdzają to badani akcjonariusze. Zarząd przekazuje Panu te uwagi do rozważenia i uwzględnienia w raporcie oraz do uzupełnienia Pańskiego raportu o przedstawione informacje. Zarząd pozostaje bezstronny w tej sprawie, dlatego nie zgłasza swoich komentarzy, co do treści raportu. Zarząd ma natomiast obowiązek udzielić odpowiedzi na uwagi akcjonariuszy, co czyni przekazując je Panu z uprzejma prośbą o ustosunkowanie się. Proszę uprzejmie o to, aby nie odrzucał Pan uwag, ale na nie odpowiedział. Jeśli Pan się z czymś zgadza proszę o uwzględnienie, jeśli nie, o wyjaśnienie w raporcie, dlaczego. To ułatwi nam zakończenie projektu.


(...)


Jednocześnie zgodnie z procedurami zwracamy rachunek za wykonanie umowy, jaki Pan przedstawił, do czasu uzupełnienia dzieła zgodnie z umową. Prosimy o jego ponowne przeslanie z uzupełnionym raportem. Informuje również ze Pańska wierzytelność będzie zaspokojona, jako priorytet po uzyskaniu środków na koncie spółki. Może to oznaczać pewne opóźnienie z płatnością. Cenie Pańską prace i dlatego uważam, że należy się Panu to uczciwe postawienie sprawy. Zrobimy wszystko, co jest możliwe, aby płatność została dokonana jak najszybciej. Zna Pan obecne uwarunkowania działania obecnego zarządu, co wyjaśnia dlaczego prosimy o wyrozumienie dla tej sytuacji. Dziękuje.


Z poważaniem


Podpis elektroniczny


Prof. Adam Prokopowicz


Załączniki


Informuje takze ze nie uzgadnialem oraz nie aprobowalem publikacji cząstkowego raportu Pana Rewidenta - moj podpis elektroniczny w raporcie 33/2016 zostal wykorzystany bez mojej zgody. Adam ProkopowiczOsoby reprezentujące spółkę:
Adam Prokopowicz - Wice Prezes

Dowiedz się więcej na temat: ze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »