Reklama

BLIRT (BLR): Korekta raportu bieżącego Nr 31/2016 o utracie uprzywilejowania 527.000 akcji serii A Emitenta z dnia 1 grudnia 2016 r.

Zarząd Blirt S.A. (Spółka) informuje, że 527.000 akcji imiennych na okaziciela serii A Spółki po zmarłym akcjonariuszu Józefie Kur nie utraciło uprzywilejowania w wyniku dziedziczenia, a co za tym idzie nie zmieniła się ogólna liczba głosów w Spółce i wynosi ona obecnie 10.194.680 (słownie: dziesięć milionów sto dziewięćdziesiąt cztery tysiące sześćset osiemdziesiąt). Nadal wszystkie akcje serii A Spółki pozostają uprzywilejowane w ten sposób, że jedna akcja uprawnia do wykonywania dwóch głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Reklama


Podana w raporcie bieżącym EBI Nr 31/2016 informacja o utracie uprzywilejowania była wynikiem niewłaściwej interpretacji przepisów.


W związku z powyższym kapitał zakładowy Spółki dzieli się na:


• 2.375.000 sztuk akcji imiennych serii A stanowiących 30,37% udziału w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługuje 4.750.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, oraz 46,59% udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki,

• łącznie 5.444.680 akcji na okaziciela serii B, C, D, F, G, H i L, stanowiących 69,63% udziału w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługuje 5.444.680 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki oraz 53,41% w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.


Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że od 1 grudnia 2016 r. tj. od dnia podania błędnej informacji o utracie uprzywilejowania części imiennych akcji serii A Spółki nie wystąpiły zdarzenia, w których uczestniczyłyby akcje, co do których niewłaściwie uznano utratę uprzywilejowania co do głosu.


Podstaw prawna:

par. 3 ust. 1 pkt 5) Załącznika nr 3 do Regulaminu ASO
Osoby reprezentujące spółkę:
Piotr Lassota - Prezes Zarządu
Witold Grabysz - Wiceprezes Zarządu

Dowiedz się więcej na temat: R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »