SSI (SSI): Odstąpienie od znaczącej umowy - raport 16

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 12/2013 Zarząd SSI S.A. informuje o odstąpieniu od znaczącej umowy zawartej z firmą PORR (POLSKA) S.A. z siedzibą w Warszawie, której przedmiotem było wykonanie instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych na obiekcie biurowym w Warszawie.


Powodem odstąpienia od realizacji przedmiotowej inwestycji, które powstało z intencji spółki PORR (POLSKA) S.A. z siedzibą w Warszawie jest naruszenie przez Emitenta warunków umowy w kwestii zabezpieczenia wykonania przedmiotu umowy oraz zwłoki Emitenta w wykonaniu obowiązku ustanowienia tego zabezpieczenia.

Reklama


Odnosząc powołany stan prawny do okoliczności faktycznych niniejszej sprawy stwierdzić należy, że spółka SSI S.A. w żadnym razie nie popadła w zwłokę w wykonaniu obowiązku ustanowienia zabezpieczenia.


Zgodnie ze stanowiskiem Emitenta złożone przez spółkę PORR (POLSKA) S.A. oświadczenie o odstąpieniu od umowy jest bezskuteczne, a tym samym nie powstało prawo do odstąpienia od umowy o roboty budowlane z dnia 16 kwietnia 2013 roku. Emitent wezwał spółkę PORR (POLSKA) S.A. do udostepnienia placu budowy, a w przypadku nie udostepnienia placu budowy Emitent odstąpi od umowy z prawem naliczenia kar wynikających z postanowień przedmiotowej umowy.


W opinii Zarządu Spółki zaistniała sytuacja nie powinna spowodować żadnych strat jak również nie powinna mieć negatywnego wpływu na przyszłe wyniki finansowe Spółki.


Podstawa Prawna:

§ 3 ust. 2 pkt. 2) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu

Osoby reprezentujące spółkę:
Waldemar Garwol - Prezes Zarządu

GPW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »