Reklama

CANNABIS (CBD): Stanowisko Zarządu, wraz z opinią Rady Nadzorczej, na temat opinii audytora z zastrzeżeniem z... - raport 2/2022

Zarząd Cannabis Poland S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”), w nawiązaniu do informacji, zawartej w raporcie rocznym Emitenta za rok 2020, opublikowanym w raporcie EBI nr 11/2021 z dnia 31 maja 2021 roku;o wyrażonej przez firmę audytorską, w sprawozdaniu z badania sprawozdania finansowego Emitenta za rok 2020, opinii z zastrzeżeniem, prezentuje poniżej stanowisko na temat zastrzeżenia sformułowanego przez biegłego rewidenta.


Zarząd Emitenta wskazuje, że biegły rewident sformułował opinię z zastrzeżeniem zarówno w stosunku do jednostkowego, jak i skonsolidowanego sprawozdania finansowego Emitenta za rok 2020. Zastrzeżenie to brzmiało w przypadku obu sprawozdań identycznie i następująco: „Spółka wykazała w sprawozdaniu finansowym saldo środków pieniężnych na kwotę 301 901,17 zł co stanowi 41.5 % sumy bilansowej. Wystosowaliśmy do banku prośbę o potwierdzenie salda przygotowaną na własnym wzorze, jednakże do dnia sporządzenia Sprawozdania biegłego rewidenta nie otrzymaliśmy odpowiedzi. W związku z tym nie jesteśmy w stanie potwierdzić, że wartość środków pieniężnych przedstawiona w sprawozdaniu finansowym jest prawidłowa.”.

Reklama


Stanowisko Zarządu:


Zarząd Emitenta wskazuje, że przywołane powyżej zastrzeżenie biegłego rewidenta, dotyczące niemożliwości właściwego potwierdzenie salda środków pieniężnych, nie ma istotnego wpływu na roczne sprawozdanie finansowe Emitenta za rok 2020. Zastrzeżenie to wynikało z ostrożności zawodowej biegłego rewidenta oraz z opóźnienia po stronie banku. Zarząd Emitenta wyjaśnia, że w trakcie badania okazał biegłemu rewidentowi wyciągi z rachunku bankowego, potwierdzające stan środków pieniężnych zgodny ze stanem wykazanym w sprawozdaniu finansowym. Jednocześnie już po wydaniu opinii przez biegłego rewidenta, Emitent otrzymał z banku potwierdzenie salda środków pieniężnych, sporządzone na wzorze przygotowanym przez biegłego rewidenta.


W załączeniu do niniejszego raportu Zarząd Emitenta przekazuje ponadto podjętą w dniu 20 stycznia 2022 roku uchwałę Rady Nadzorczej Emitenta w sprawie opinii Rady Nadzorczej na temat opinii z zastrzeżeniem wyrażonej przez firmę audytorską w sprawozdaniu z badania sprawozdania finansowego Emitenta za rok 2020.


Zarząd wyjaśnia, że w chwili publikacji raportu rocznego za rok 2020 Zarząd nie miał technicznej możliwości uzyskania opinii Rady Nadzorczej na temat zastrzeżeń sformułowanych przez biegłego rewidenta z uwagi na zbyt krótki czas pomiędzy datą wydania opinii przez biegłego rewidenta a datą publikacji raportu rocznego.


Podstawa prawna: §5 ust. 6.1 pkt 8 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu „Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect”

Osoby reprezentujące spółkę:
Grzegorz Konrad - Członek Zarządu

Załączniki

Dokument.pdf
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »