Reklama

BLUETAX (BTG): Umieszczenie Blue Tax Group S.A. na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - raport 11

Zarząd Blue Tax Group S.A. (dalej Spółka) informuje, że dnia 23.04.2014 powziął informację o umieszczeniu Spółki na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego w związku z podejrzeniem popełnienia przez Spółkę przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, polegającego na prowadzeniu działalności maklerskiej bez zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

Spółka wyraża przekonanie, że umieszczenie jej na liście KNF jest nieuzasadnione, a wszelkie okoliczności z tym związane zostaną jak najszybciej zweryfikowane w toku postępowania prowadzonego przez właściwą prokuraturę (o ile prokuratura znajdzie podstawy do wszczęcia takiego postępowania, co na chwilę obecną nie jest przesądzone). Spółka zapewnia, że - w swojej ocenie - nie dopuściła się popełnienia zarzucanego jej czynu zabronionego, a jej praktyki nie odbiegały w żadnym zakresie od powszechnie przyjętej wieloletniej i ugruntowanej praktyki rynku, która dotychczas nie budziła zastrzeżeń KNF ani innych właściwych organów.

Reklama

Spółce jest ponadto wiadome, że znalazła się w gronie kilku spółek, które łączy ściśle określony profil części ich działalności, a do których została wystosowana w lipcu 2013 roku wiadomość e-mail od niezidentyfikowanego nadawcy zarzucającego spółce popełnienie przestępstwa określonego w art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi i uprzedzającego o zamiarze zawiadomienia o tym fakcie Komisji Nadzoru Finansowego. W krótkim okresie od otrzymania tego e-maila pierwsi z jego adresatów zostali umieszczeni na liście ostrzeżeń KNF; kolejną z tych spółek jest BTG.

Spółce jest wiadome, że prokuratura prowadzi również postępowanie w sprawie owych wiadomości od niezidentyfikowanego nadawcy. Spółka wyraża nadzieję, że w ramach tego postępowania zostanie ustalone m.in., na czyją rzecz działa podmiot będący ich nadawcą i czy działania jego noszą znamiona czynu nieuczciwej konkurencji.Podstawa prawna: §3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect
Osoby reprezentujące spółkę:
Mirosław Stanisławski - Prezes Zarządu
Malwina Stanisławska - Wiceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »