Reklama

APSENERGY (APE): Utrzymanie prognozy wyników Grupy APS Energia na 2014 r. - raport 24

W związku z opublikowanym Rozporządzeniem Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącym środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz Decyzją Rady 2014/512/WPZiB z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącą środków organizacyjnych w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, Zarząd APS Energia S.A. (Emitent) informuje, że zakres ograniczeń zatwierdzony przez Radę UE, w szczególności dotyczący technologii wykorzystywanych przy wydobyciu i eksploatacji złóż ropy naftowej, nie obejmuje urządzeń produkowanych przez Emitenta i w związku z tym pozostaje bez wpływu na bieżącą działalność Grupy Emitenta na rynku rosyjskim.

Reklama


Zarząd Emitenta na bieżąco analizuje sytuację w krajach WNP i ukierunkowuje swoje działania na niwelowanie ewentualnych zagrożeń mogących mieć wpływ na działalność biznesową Grupy Emitenta na tych rynkach, zarówno od strony operacyjnej, jak i finansowej.


Biorąc pod uwagę silną pozycję Grupy Emitenta na rynku polskim i w krajach WNP, a także duże inwestycje realizowane obecnie na rynku rosyjskim, które przekładają się na znaczny portfel zamówień na II połowę 2014 r., Zarząd Emitenta niniejszym informuje, że prognoza wyniku skonsolidowanego na 2014 r. (zamieszczona w Dokumencie Informacyjnym z dnia 2 sierpnia 2013 r.) jest niezagrożona.


Zgodnie z przedstawioną prognozą:


 skonsolidowane przychody ze sprzedaży mają wynieść 94,2 mln zł,

 skonsolidowany wynik EBITDA ma wynieść 16,4 mln zł,

 skonsolidowany wynik EBIT ma wynieść 13,4 mln zł,

 skonsolidowany zysk netto ma wynieść 11,5 mln zł.


Podstawa prawna:

§ 3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".Osoby reprezentujące spółkę:
Piotr Szewczyk - Prezes Zarządu
Michał Maszkiewicz - Prokurent

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »