Reklama

(ESB): Wydarzenie mające istotny wpływ na sytuacją gospodarczą Emitenta

Zarząd Emitenta informuje, że powziął wiadomość i złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Emitenta przez pracownika Emitenta, które to zdarzenie potencjalnie może wpłynąć na sytuację gospodarczą Emitenta.

Reklama

Złożenie zawiadomienie dotyczy przestępstwa przywłaszczenia mienia. Emitent szacuje, że wyrządzona Emitentowi szkoda w aktywach nie przekroczy kwoty 7.478.317,36 zł.

Emitent podjął niezbędne działania, mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz weryfikację systemów zarządzania ryzykiem operacyjnym, a także podjął działania mające na celu odzyskanie przewłaszczonych środków pieniężnych, w szczególności przez blokadę środków na rachunkach bankowych prowadzonych przez Emitenta w kwocie 5.036.471,39 zł i inne banki w drodze wydanych na podstawie art. 106a. ust. 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jednolity Dz.U. z 2015 r., poz. 128 z późn. zm.) przez prokuratora postanowień.

Emitent podkreśla, że przedmiotowe zdarzenie nie wpłynie na utrzymanie wymaganego współczynnika kapitałowego (potencjalnie pomniejszy nadwyżkę kapitałową) oraz nie spowoduje zakłócenia płynności Emitenta.

Emitent wskazuje, że opisane zdarzenie nie wpływa na jego zdolność wywiązywania się z zobowiązań wynikających z wyemitowanych obligacji.


Podstawa prawna:

§4 Załącznika nr 4 do Regulaminu Alternatywnego Systemu ObrotuOsoby reprezentujące spółkę:
Jacek Zacharewicz - Prezes Zarządu
Tomasz Kotlewski - Wiceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »