Reklama

RUCHCHORZ (RCW): Zawarcie istotnej umowy - raport 22

Zarząd Spółki Ruch Chorzów S.A. informuje, że do spółki wpłynęła umowa przelewu wierzytelności oraz ugoda zawarta z podmiotem trzecim.

Na podstawie umowy przelewu wierzytelności spółka J.W. Consulting Sp. z o.o. SKA ( zwana dalej "JW."), przeniosła, za zgodą Ekstraklasa S.A(pod warunkiem zapłaty ceny) na podmiot trzeci, wierzytelność wynikającą z umowy transferu definitywnego zawodnika (raport bieżący 10/2013), na podstawie której Ruch Chorzów był zobowiązany do zapłaty kwoty 3.075.000 zł. W sprawie tej zapadł nieprawomocny wyrok Piłkarskiego Sądu Polubownego (zwany dalej "PSP"), od którego Ruch Chorzów wniósł odwołanie (raport nr 13/2013 i 14/2014). zasądzający od Ruchu Chorzów na rzecz JW kwotę 3.075.000 zł wraz z odsetkami od dnia 1 czerwca 2013 r.

Reklama

Ruch Chorzów w zawartej umowie uznał wierzytelność co do zasady, oraz zobowiązał się do cofnięcia odwołania wniesionego do PSP.


Jednocześnie Ruch Chorzów S.A. zawarł z podmiotem trzecim ugodę, w której zobowiązał się do zapłaty kwoty wynikającej z ww. zobowiązania najpóźniej do 30.01.2014 r. w kwocie 3.185.353. Spółka ma możliwość dokonania zapłaty w terminie wcześniejszym, co spowoduje obniżenie wymagalnej kwoty.


Jeżeli zapłata nie zostanie dokonana do dnia 30.01.2014 r., spowoduje to konieczność zapłaty przez Ruch Chorzów S.A. całej kwoty wierzytelności wraz z odsetkami od dnia jej skutecznego nabycia, tak jakby ugoda nie została zawarta.


Ruch Chorzów zobowiązał się także do przeprowadzenia, do 30.11.2013 r., podwyższenia kapitału zakładowego i przeznaczenia środków z tego tytułu w pierwszej konieczności na spłatę ugody.


Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect"Osoby reprezentujące spółkę:
Dariusz Smagorowicz - Prezes Zarządu
Mirosław Mosór - Wiceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »