Reklama

INVISTA (INV): Aktualizacja informacji nt. działalności spółki zależnej Aforti Securities S.A. - raport 23

Raport bieżący nr 23/2016

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 5 Ustawy o ofercie - aktualizacja informacji

Zarząd Invista S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 31 maja 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) cofnęła w całości zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez spółkę zależną Aforti Securities SA (Aforti Securities) w związku z naruszeniem przez Aforti Securities przepisów prawa zawierających normy adekwatności kapitałowej. W decyzji o cofnięciu zezwolenia KNF wyznaczyła termin zakończenia prowadzenia działalności maklerskiej przez Aforti Securities na 30 dni od dnia jej doręczenia tj. na dzień 30 czerwca 2016 r.

Reklama

W ocenie Zarządu Emitenta ze względu na fakt, że Aforti Securities jest aktywem przeznaczonym do sprzedaży utrata zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej nie będzie miała istotnego znaczenia dla sytuacji finansowej i prawnej Invista SA.

O wszczęciu postępowania przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz ryzyku związanym uzależnieniem działalności spółki zależnej Aforti Securities od zezwolenia na działalność maklerską Emitent informował w Sprawozdaniu z działalności Grupy Kapitałowej Invista za 2015 rok.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-05-31Jan BazylPrezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »