Reklama

XTRADEBDM (XTB): Aktualizacja informacji nt. postępowania administracyjnego wszczętego przez Komisję Nadzoru Finansowego - raport 13

Raport bieżący nr 13/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 20/2018 dotyczącego nałożenia na X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. ("Emitent”, "Spółka”) przez Komisję Nadzoru Finansowe ("KNF”) kary pieniężnej w związku z naruszeniem przepisów prawa w szczególności w obszarze świadczenia usług maklerskich na rzecz klientów Spółki oraz informacji zamieszczonych w tym przedmiocie w raportach okresowych Spółki, Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 6 czerwca 2019 r. Wojewódki Sąd Administracyjny w Warszawie ("WSA”) oddalił skargę Spółki na decyzję KNF w przedmiocie nałożenia na Spółkę kary pieniężnej w wysokości 9,9 miliona zł. Wyrok WSA nie jest prawomocny.

Reklama

Jednocześnie Spółka informuje, że po doręczeniu przez WSA odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem oraz po dokonaniu jego analizy podejmie decyzję co do ewentualnego wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-06-06Jakub KubackiCzłonek Zarządu
2019-06-06Andrzej PrzybylskiCzłonek Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »