Reklama

URSUS (URS): Aktualizacja informacji nt. przyspieszonego postępowania układowego Emitenta - raport 53

Raport bieżący nr 53/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji informuje, iż w dniu 20 sierpnia 2020 r. otrzymał od Nadzorcy Sądowego informację, że wydane zostało przez właściwy sąd postanowienie o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec Spółki. Spółka nie otrzymała jeszcze tego postanowienia i tym samym Emitentowi nie są znane argumenty sądu leżące u podstaw wydania powyższego postanowienia.

Ww. nieprawomocne postanowienie, po jego doręczeniu do Spółki, zostanie zaskarżone i zostaną podjęte wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągniecia pozytywnego dla Emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy Spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji.

Reklama

Jednocześnie, w nawiązaniu do raportu bieżącego 51/2020, Emitent wskazuje, iż jego intencją jest, w miejsce złożenia stanowiska do wniosku złożonego przez Nadzorcę Sądowego o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego prowadzonego wobec Emitenta, o którym Emitent informował w przywołanym raporcie bieżącym, przedstawienie stosownego stanowiska oraz argumentacji przemawiającej za kontynuowaniem postępowania restrukturyzacyjnego w ramach zażalenia na wskazane powyżej postanowienie.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-08-20Andrzej MłotekPrezes ZarząduAndrzej Młotek
2020-08-20Jan Wielgus Wiceprezes ZarząduJan Wielgus

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »