Reklama

SERINUS (SEN): Aktualizacja informacji o pracach przy odwiercie M-16 na Ukrainie

Raport bieżący nr 49/2012
Podstawa prawna:

Reklama

Inne uregulowania

Na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 42/2012 z dnia 3 września 2012 r. oraz raportu bieżącego nr 35/2012 z dnia 8 sierpnia 2012 r. Kierownictwo KULCZYK OIL VENTURES INC. ("KOV" lub "Spółka") informuje, że odwiert poszukiwawczy Makiejewskoje-16 ("M-16") na Ukrainie został orurowany na całej długości ("TD") 4.300 m po tym, jak natrafił na siedem potencjalnych zbiorników gazonośnych. Zakończenie prac i testy odwiertu będą wykonywane w pierwszym kwartale 2013 r.

Odwiert M-16 jest prowadzony przez KUB-Gas LLC ("KUB-Gas"), spółkę zależną KOV (70 proc. udziału) i jest najgłębszym zrealizowanym do tej pory odwiertem KUB-Gasu.

Prace nad odwiertem M-16, położonym 6,7 km na północny zachód od wykonanego w pierwszym kwartale 2012 r. odwiertu Makiejewskoje-21, gdzie dokonano odkrycia gazu, rozpoczęły się na początku sierpnia w ramach przyspieszonego programu wierceń na 2012 r.

Odwiert M-16 jest najgłębszym wykonanym do tej pory przez Spółkę, która nigdy wcześniej nie schodziła z wierceniem poniżej 3.200 m. M-16, który miał na celu dotarcie do obiektu obejmującego liczne potencjalne jednostki zbiornikowe w osadach z okresu karbonu, jest pierwszym wykonanym przez KOV odwiertem przecinającym całą sekcję zbiornikową z serpuchowu do sekcji zbiornikowej z wizenu. Odwiert przewiercił około 83 m niepotwierdzonej sekcji z wizenu.

Odwiert natrafił na siedem stref, które w świetle informacji z wierceń i interpretacji rejestrów otworowych, wydają się być gazonośne. Na potencjalnie gazowe strefy natrafiono w sekcjach z moskowu, baszkiru i serpuchowu. Natrafiono na niemal 22 metry potwierdzonych stref potencjalnie zawierających gaz, które w zależności od interpretacji rejestrów, mają szansę rozszerzenia o kolejne 49 metrów w warstwie z serpuchowu. W przekonaniu KOV gaz może znajdować się w sekcji z dolnego serpuchowu, jednakże jakość rejestrów z niższych sekcji była gorsza, co wynikało z pogarszania się warunków w otworze w miarę zwiększania jego głębokości. W efekcie ustalenie, na podstawie rejestrów, obecności gazu w tej najgłębszej sekcji odwiertu okazało się niemożliwe.

Szczególne zainteresowanie zrodziła baszkirska sekcja R30c na głębokości 2.503 m, która w obrębie odwiertu M-16 może być gazonośna i jest całkiem rozległa, występuje bowiem zarówno na obszarze koncesji Olgowskoje, jak i Makiejewskoje.

Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim udostępnionej publicznie przez Emitenta na terytorium państwa jego siedziby, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki KULCZYK OIL VENTURES pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.kulczykoil.com
Jakub Korczak - Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich, Dyrektor Operacji w Europie Środkowo-Wschodniej

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Emitent | m-16 | R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »