PROCAD (PRD): Aktualizacja umowy znaczącej - raport 4
Raport bieżący nr 4/2015
Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Zarząd PROCAD SA informuje, iż w dniu wczorajszym otrzymał informację o aktualizacji (update) umowy "Autodesk Value Added Reseller (VAR) Agrement” podpisanej między PROCAD SA i Autodesk SA z siedzibą w Neuchatel (Szwajcaria), o której Emitent informował raportem bieżącym nr 1/2013 z dnia 24 stycznia 2013 roku.
Zmianą, którą aktualizacja wprowadza do umowy "Autodesk Value Added Reseller Agrement”, jest formalne potwierdzenie osiągnięcia przez PROCAD SA statusu Autodesk Platinum Partner, o uzyskaniu którego Emitent informował raportem bieżący nr 3/2105 z dnia 3 lutego 2015 roku.
Komentarz Zarządu:
Autodesk Platinum Partner jest to najwyższy status resellerów Autodesk, który na chwilę obecną w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) osiągnęło 11 partnerów Autodesk (cześć z nich posiada podmioty zależne w innych krajach, także w Polsce). Uzyskanie statusu wiąże się ze spełnieniem wysokich, ściśle określonych wymagań dotyczących: poziomu sprzedaży oprogramowania oraz wsparcia (maintenance) Autodesk, potencjału merytorycznego, handlowego i wdrożeniowego.
Kryterium uznania umowy za znaczącą jest jej wartość, która przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta. Umowa dotyczy produktów i usług, z których Spółka osiąga ponad 50% swoich przychodów.
Podstawa prawna: §5 ust. 1 pkt 3) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |||||
Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | ||
2015-03-05 | Jarosław Jarzyński | Prezes Zarządu | |||
2015-03-05 | Maciej Horeczy | Wiceprezes Zarządu | |||