Reklama

MBWS (MBW): DECYZJA SĄDU APELACYJNEGO Z 21 WRZEŚNIA 2010 R. MOŻE SIĘ PRZYCZYNIĆ DO ZREWIDOWANIA PRZEZ BELVEDERE KALENDARZA ZBYWANIA AKTYWÓW

Raport bieżący nr 20/2010
Podstawa prawna:

Reklama

Inne uregulowania

BELVEDERE

Beaune, 23 września 2010 r.

DECYZJA SĄDU APELACYJNEGO Z 21 WRZEŚNIA 2010 R. MOŻE SIĘ PRZYCZYNIĆ DO ZREWIDOWANIA PRZEZ BELVEDERE KALENDARZA ZBYWANIA AKTYWÓW

Wyrokiem z 21 września 2010 r., Sąd Apelacyjny w Dijon przyjął zgłoszenie wierzytelności BNY Mellon, opierając się na umowie podlegającej prawu nowojorskiemu.

Niespodziewanie, Sąd odsunął francuskie prawo porządku publicznego, które jest jedynym właściwym w dziedzinie postępowania ochronnego.

Sąd wstrzymał odsetki od wierzytelności FRN na dzień 15 maja 2013 r.

W konsekwencji, ponieważ wierzytelności te nie generują odsetek począwszy od ww. daty, wysokość należności przewidzianych pierwotnie przez plan naprawczy będzie znacznie niższa.

Biorąc również pod uwagę, że - niezależnie od zbycia lub nie spółki zależnej Marie Brizard - spółka Belvedere będzie dysponowała w listopadzie środkami finansowymi niezbędnymi do zapłacenia pierwszej raty, Grupa będzie mogła zrewidować założony kalendarz zbycia aktywów.

Tak czy inaczej, Belvedere zgłosi skargę kasacyjną, kontestując stosowanie obcego prawa z pogwałceniem zasad porządku publicznego.

Dopóki Sąd Kasacyjny nie zajmie stanowiska, postanowienie Sądu Apelacyjnego nie jest ostateczne, tak że środki nie będą przelane Bankowi of New York Mellon.

Kontakt Belvédère: Jacques Rouvroy, +33 (0) 3 80 22 93 83

Kontakt dla Akcjonariuszy: Olivier Balva, olivier@balva.net

Kontakt ALMEA: Murielle Plavis: 01 47 23 05 42

Załączniki:

Plik;Opis
Krzysztof Tryliński - Dyrektor Generalny Belvedere S.A.

Załączniki

Dokument.pdf
Dowiedz się więcej na temat: R. | decyzja sądu | Raport bieżący

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »