Reklama

SERINUS (SEN): Dodatkowe wydłużenie koncesji Satu Mare - raport 31

Raport bieżący nr 31/2016

Podstawa Prawna:
Inne uregulowania

Działając na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy o ofercie publicznej, Kierownictwo SERINUS ENERGY INC.("Spółka") informuje, że w Kanadzie za pośrednictwem systemu SEDAR przekazywana jest informacja o uzyskaniu w dniu dzisiejszym od rumuńskiego regulatora – Narodowej Agencji Zasobów Mineralnych (National Agency for Mineral Resources, "NAMR”) dodatkowego wydłużenia obowiązywania Koncesji Satu Mare, zlokalizowanej w północno-zachodniej Rumunii. W dniu 31 października 2016 r. (w raporcie bieżącym nr 28/2016) Spółka poinformowała o ostatecznym zatwierdzeniu Aneksu dotyczącego zgody na przedłużenie o Etap 3 Koncesji Satu Mare ("Aneks”), przy czym okres trzech lat obowiązywania przedłużenia był liczony od 28 maja 2015 r., czyli od daty złożenia pierwotnego wniosku o przedłużenie. Biorąc pod uwagę, że opóźnienie ratyfikacji (do października 2016 r.) leżało poza jakąkolwiek kontrolą Spółki, złożono kolejne wnioski, aby trzyletni termin obowiązywał nie od daty złożenia wniosku o przedłużenie, a od dnia ratyfikacji. Obecnie Spółka została poinformowana przez NAMR, że nowa data, od której liczony jest początek okresu trzech lat została ustalona na 20 października 2016 r.

Reklama

Koncesja Satu Maru posiada odkrycie gazu na Moftinu, które zostało dokonane przez Spółkę w 2015 r., a pozostała część koncesji posiada znaczący potencjał poszukiwawczy.

Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim przekazywanej do publicznej wiadomości przez Spółkę na terytorium państwa jej siedziby poprzez system SEDAR, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki SERINUS ENERGY INC. pod adresem: http://www.sedar.com/search/search/form/pc/en.htm.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-12-21Jakub KorczakWeceprezes ds. Relacji Inwestorskiej, Dyrektor Operacji w Europie Środkowo-WschodniejJakub Korczak

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »