FIGENE (FIG): Dokonanie odpisu aktualizującego należności związanych z zaniechaną działalnością windykacyjną - raport 38

Raport bieżący nr 38/2021

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd FIGENE CAPITAL S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent” lub "Spółka”) niniejszym informuje, że w dniu dzisiejszym podjął decyzję o konieczności dokonania odpisu aktualizującego wartości posiadanych wierzytelności związanych działalnością windykacyjną, która z dniem 13 grudnia 2019 r. została przez Emitenta zaniechana.

Niniejsze pakiety wierzytelności były nabywane w celu windykacji na własny rachunek z 50 – 90% dyskontem w latach 2006-2010. Z uwagi na przedawnienie tych roszczeń, Zarząd Spółki nie widzi przesłanek, które wskazywałyby na możliwość odzyskania tej kwoty, która w bilansie FIGENE CAPITAL S.A. na dzień 30 września 2021 r. wyniosła 5.860.156,61 zł, co powoduje konieczność dokonania odpisu aktualizującego o 100% tej wartości.

Reklama

Zarząd Spółki uznał niniejszą informację za poufną z uwagi na fakt, że dokonanie powyższego odpisu aktualizacyjnego wpłynie na obniżenie wyniku finansowego jak i wartości sumy bilansowej Emitenta oraz znajdzie odzwierciedlenie w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej za 2021 rok. Jednakże jest to odpis porządkujący, związany z poprzednią działalnością Spółki, który w ocenie Zarządu nie będzie miał wpływu na sytuację płynnościową.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-12-29Janusz PetrykowskiPrezes ZarząduJanusz Petrykowski
2021-12-29Radosław GronetWiceprezes ZarząduRadosław Gronet

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »