Reklama

BEST (BST): Doręczenie odpisu pozwu o odszkodowanie o istotnej wartości - raport 73

Raport bieżący nr 73/2016

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd BEST S.A. (Emitent, Spółka) informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał odpis pozwu o zapłatę wniesionego przez Kredyt Inkaso S.A. (KI) przeciwko pozwanym solidarnie: Emitentowi oraz Panu Krzysztofowi Borusowskiemu ("Pozwani", "Pozew"), o którego wniesieniu do sądu KI informowała w raporcie bieżącym nr 60/2016 z dnia 18.08.2016 r.

KI w Pozwie domaga się zasądzenia od Pozwanych solidarnie na rzecz KI kwoty w wysokości 60.734.500,00 zł (słownie: sześćdziesiąt milionów siedemset trzydzieści cztery tysiące pięćset złotych) wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie liczonymi od dnia wniesienia powództwa do dnia zapłaty oraz zwrotu kosztów procesu, według norm przepisanych, o ile na ostatniej rozprawie nie zostanie złożone zestawienie kosztów.

Reklama

W ocenie Emitenta stawiane jemu zarzuty są całkowicie bezpodstawne i chybione zarówno pod względem faktycznym, jak i prawnym, a Emitent w terminie wyznaczonym przez sąd wniesie odpowiedź na pozew, w której ustosunkuje się do wszystkich zarzutów KI.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-09-27Krzysztof BorusowskiPrezes Zarządu
2016-09-27Marek KucnerPrezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »