Reklama

ASMGROUP (ASM): Doręczenie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia odnoszącego się do niektórych akcjonariuszy Spółki - raport 31

Raport bieżący nr 31/2021

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd ASM GROUP S.A. ("Spółka”) informuje, że Sąd Okręgowy w Warszawie doręczył Spółce odpis postanowienia datowanego na 1 lipca 2021 r. ("Postanowienie”), wydanego na wniosek akcjonariusza Spółki - Adama Stańczaka, na podstawie którego Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił zabezpieczyć roszczenie Adama Stańczaka o ustalenie, że:

1)Smart Frog sp. z o.o. nie może wykonywać prawa głosu z 17.506.169 akcji Spółki oraz

Reklama

2)Green Moon sp. z o.o. nie może wykonywać prawa głosu z 17.925.728 akcji Spółki.

Sąd zabezpieczył roszczenie przez zakazanie wskazanym akcjonariuszom wykonywania prawa głosu z wyżej wymienionych akcji Spółki do czasu prawomocnego zakończenia postępowania w sprawie.

Z Postanowienia wynika, że pozew Adama Stańczaka na datę Postanowienia nie został jeszcze wniesiony oraz, że wniosek o udzielenie zabezpieczenia został oddalony w pozostałym w zakresie, w tym w odniesieniu do Spółki.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »