AGORA (AGO): Dot. nabycia przez Agorę większościowego udziału w AMS - raport 27
W nawiązaniu do raportu nr RB 20/2002 z dnia 18 czerwca 2002 roku dotyczącego zawarcia przez Agorę SA z siedzibą w Warszawie (Agora) w dniu 17 czerwca 2002 roku umowy zobowiązującej do sprzedaży akcji (Umowa) spółki Art Marketing Syndicate S.A. (?AMS?), z następującymi podmiotami: BB Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, Pawłem Rozwadowskim oraz sześcioma innymi osobami fizycznymi, Zarząd Agory informuje, że stosownie do otrzymanych w dniu 22 lipca 2002 r . dokumentów i informacji:
1. W dniu 16 lipca 2002 r. Rada Nadzorcza AMS podjęła uchwałę w sprawie udzielenia zezwolenia na zbycie przez akcjonariuszy AMS (będących stroną Umowy), wszystkich akcji AMS oznaczonych serią A tj . 200.025 akcji imiennych uprzywilejowanych (5 głosów na jedną akcję) . Akcje AMS oznaczone serią A nie są dopuszczone do publicznego obrotu . Akcje te, o łącznej wartości nominalnej 400.050 złotych, stanowią 4,74% kapitału zakładowego AMS oraz 19,93% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu AMS. Nabywcą wszystkich akcji serii A ma być Agora.
2. W dniu 17 lipca 2002 r. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję Nr DDF-40/2002, w sprawie udzielenia zgody
na dokonanie przez Agorę koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad AMS w drodze nabycia akcji tej spółki.
Celem Umowy jest doprowadzenie do nabycia przez Agorę większościowego udziału w AMS .
Udzielenie przez Radę Nadzorczą AMS zgody na nabycie przez Agorę akcji imiennych AMS, jak również uzyskanie przez Agorę zgody prezesa UOKiK
na nabycie wszystkich akcji AMS, stanowiły warunki zawieszające wykonanie pierwszego etapu Umowy. Do rozpoczęcia realizacji pierwszego etapu, konieczne jest jeszcze spełnienie pozostałych warunków, które
obejmują m.in.: (i) brak istotnych różnic w zbadanym skonsolidowanym
sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej AMS za rok 2001 w porównaniu ze skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym grupy kapitałowej AMS za rok 2001 sporządzonym przez zarząd AMS i załączonym do Umowy, oraz (ii) uzyskanie przez Agorę SA zezwolenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na nabycie akcji AMS w liczbie powodującej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu .
Sposób realizacji transakcji nabycia przez Agorę większościowego udziału w AMS został szczegółowo przedstawiony w raporcie bieżącym RB 20/2002 przekazanym przez Agorę w dniu 18 czerwca 2002 r .