Reklama

ZNTKLAPY (ZNT): Informacja dla akcjonariuszy. - raport 10

Raport bieżący nr 10/2010
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

W dniu 20 stycznia 2010r. odbyło się inicjowane przez Zarząd ZNTK Łapy S.A. w upadłości likwidacyjnej, posiedzenie rady wierzycieli pod przewodnictwem Sędziego - Komisarza. Zarząd poprosił radę wierzycieli, o zgodę na wznowienie produkcji na majątku masy upadłości pod nadzorem syndyka już na obecnym etapie upadłości likwidacyjnej dając zatrudnienie około 128 byłym pracownikom spółki od lutego - marca tego roku.

Rada nie przychyliła się do wniosku Zarządu (przychylny był burmistrz gminy Łapy, przeciw przedstawicielka ZUS oraz Urzędu Skarbowego) mimo, że Zarząd poparł wniosek o natychmiastowe rozpoczęcie produkcji wstępnymi propozycjami układowymi oraz założeniami przychodów i zysków w najbliższych latach, stanowiących integralną część opracowywanego wniosku o zmianę trybu prowadzonej upadłości likwidacyjnej na upadłość układową. Rada odstąpiła też od pozytywnego zaopiniowania tej propozycji Zarządu, co miałoby wpływ na prowadzony obecnie sposób likwidacji majątku przez syndyka.

Reklama

Odnosząc się do informacji medialnych Zarząd pragnie poinformować, że nie składał ani przed posiedzeniem rady wierzyciel ani też podczas jej obrad wniosku o zmianę trybu prowadzonej upadłości z likwidacyjnej na układową. Zarząd przekazał Radzie jedynie wstępne propozycje restrukturyzacji zobowiązań, o które apelowali wierzyciele podczas wcześniej prowadzonych rozmów, a które w opinii Zarządu zostały odebrane przez uczestników posiedzenia pozytywnie. Jednocześnie Rada odniosła się do swoich kompetencji i tego, że na niektóre propozycje restrukturyzacji zobowiązań będzie musiała uzyskać zgodę jednostek nadrzędnych (przystąpienie do układu ZUS w Białymstoku).

Nieprawdziwymi są doniesienia jakoby Zarząd spółki kierował do Sądu w Białymstoku wnioski "nie spełniające norm prawnych" - żaden z wniosków Zarządu nie został przez Sąd Rejonowy w Białymstoku zwrócony z powodu uchybień formalno-prawnych.
Agata Ciok - Prezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »