ZORTRAX (ZRX): Informacja dotycząca wpływu epidemii wirusa COVID-19 na bieżącą działalność emitenta - raport 1

Raport bieżący nr 1/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W związku z zaistniałą na terenie kraju sytuacją epidemiologiczną, Spółka Corelens (Emitent) informuje jaki wpływ, na dzień dzisiejszy, ma ona na bieżącą sytuację podmiotu.

Emitent na co dzień dostarcza państwowym oraz prywatnym ośrodkom zdrowia wyroby medyczne przeznaczone do operacji zaćmy. Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię, w szpitalach zostały zawieszone wszystkie planowe operacje nieratujące życie, a do takich należy zabieg usunięcia zaćmy. Dodatkowo schorzenie to dotyka głównie ludzi starszych, którzy z wiadomych powodów nie powinni obecnie wychodzić z domu. W związku z tym Spółka odnotowała wstrzymanie wszelkich zamówień, na których opierało się jej funkcjonowanie na co dzień. W wyniku czego, w zależności od długości trwania wprowadzonych ograniczeń, Emitent może utracić płynność finansową, a co za tym idzie na bieżąco regulować wszystkich zobowiązań. Zostaliśmy zmuszeni do przeczekania tej sytuacji, gdyż jak wiadomo w dłuższej perspektywie czasu po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej szpitale ponownie rozpoczną operatywę i wznowią zamówienia.

Reklama


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-03-25Łukasz WitczakWiceprezes
2020-03-25Joanna KamińskaPrezes

Emitent
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »