Reklama

PEKABEX (PBX): Informacja na temat zakończenia sporu sądowego

Raport bieżący nr 51/2016

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. ("Emitent”) informuje iż w dniu dzisiejszym Sąd Apelacyjny w Poznaniu oddalił apelację Miasta Poznań od wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu z dnia 12 maja 2016 r., zobowiązującego Miasto Poznań do złożenia oświadczenia woli o zakupie od Emitenta nieruchomości za cenę 2.983.833,00 złote oraz zasądzającego od Miasta Poznań na rzecz Emitenta odsetki ustawowe od kwoty 2.983.833,00 złote od dnia 18 stycznia 2011 r. do dnia zapłaty.

Reklama

Prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego zakończył toczące się od 2013 r. postępowanie wszczęte powództwem wniesionym przez Emitenta. Powództwo okazało się konieczne kiedy po nabyciu przez Emitenta spornej nieruchomości od osoby trzeciej w ramach rozliczenia wynagrodzenia za świadczone usługi, Miasto Poznań zmieniło plan zagospodarowania przestrzennego w szczególności w ten sposób, że zmieniono przeznaczenie terenu na którym była położona m. in. sporna nieruchomość na tereny zieleni naturalnej i wód powierzchniowych, czyniąc ją dla Emitenta bezwartościową, a pomimo tego Miasto Poznań odmówiło wykupu nieruchomości od Emitenta.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-11-04Robert Jędrzejowski Prezes Zarządu
2016-11-04Beata ŻaczekWiceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »