Reklama

FERRUM (FER): Informacja nt. obrotów z podmiotami z Grupy Izostal - raport 44

Raport bieżący nr 44/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd FERRUM S.A. (Emitent, Spółka) informuje, że w związku z przyjęciem w dniu 14 października 2019 r. do realizacji zamówienia (Umowa) na rzecz spółki Kolb Sp. z.o.o. (Kolb) – podmiotu zależnego od Izostal S.A. (tworzące łącznie Grupę Kapitałową Izostal) – łączna wartość obrotów realizowanych pomiędzy FERRUM a Grupą Izostal w okresie od dnia 12 września 2019 r. tj. od dnia publikacji poprzedniego raportu bieżącego dotyczącego tej kategorii obrotów realizowanych z Izostal S.A. wyniosła ok. 47 mln zł netto.

Reklama

Zamówieniem o najwyższej wartości jest Umowa o wartości ok. 5,2 mln EUR, co stanowi równowartość ok. 22,6 mln zł netto według kursu NBP z dnia przyjęcia do realizacji tego zamówienia. Sprzedaż rur na rzecz Kolb na podstawie Umowy realizowana będzie w terminie do połowy maja 2020 roku.

Umowa przewiduje możliwość naliczania kar umownych m.in. z tytułu opóźnień w dostarczaniu rur, opóźnień w naprawieniu rur, jak również w przypadku rozwiązania Umowy przez którąkolwiek ze stron z przyczyn leżących po stronie Spółki. Łączna wartość kar umownych została ograniczona do wysokości 5% wartości wynagrodzenia umownego ze sprzedaży netto. Jednocześnie strony ustaliły, że jeżeli ewentualna kara umowna naliczana w ramach Umowy nie pokrywa poniesionej szkody lub przyczyna szkody nie jest uwzględniona w zapisie o karach umownych strony mogą dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych Kodeksu Cywilnego.

W pozostałym zakresie warunki zamówień realizowanych pomiędzy Spółką a podmiotami z Grupy Izostal nie odbiegają od standardowych warunków stosowanych dla tego typu zamówień. Na wskazaną powyżej łączną wartość zamówień realizowanych z Grupą Izostal składają się zarówno transakcje przychodowe jak i kosztowe.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-10-14Krzysztof KasprzyckiPrezes ZarząduKrzysztof Kasprzycki
2019-10-14Honorata SzlachetkaWiceprezes ZarząduHonorata Szlachetka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »