Reklama

SFINKS (SFS): Informacja nt. utworzenia odpisów na utratę wartości aktywów - raport 32

Raport bieżący nr 32/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Sfinks Polska S.A. z siedzibą w Piasecznie ("Sfinks”, "Spółka”) informuje, że w toku prac nad przygotowaniem skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze roku obrotowego trwającego od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. w dniu 29 września 2020 r. zakończono testy na utratę wartości wybranych aktywów Spółki, uwzględniające aktualne warunki otoczenia biznesowego, w wyniku których rozpoznano zwiększenie utraty wartości:

Reklama

i)znaku Chłopskie Jadło - w kwocie 5,1 mln PLN,

ii)środków trwałych Sfinks - w kwocie 1,2 mln PLN oraz

iii)wierzytelności od spółki zależnej - w kwocie 1,9 mln PLN,

w stosunku do wartości prezentowanych przez Sfinks w śródrocznym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za pierwszy kwartał roku obrotowego trwającego od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r., opublikowanym przez Sfinks w dniu 29 lipca 2020 r. W związku z powyższym Emitent dokona właściwych jednorazowych operacji księgowych w postaci odpisów aktualizujących wartość aktywów.

Powyższe wpłynie na pogorszenie wyniku brutto przed opodatkowaniem Sfinks za I półrocze roku obrotowego 2020 r. łącznie o 8,2 mln PLN, a Grupy Kapitałowej o 6,3 mln PLN.

Zgodnie z przekazanymi raportem bieżącym nr 5/2020 informacjami, wyniki finansowe Sfinks za ww. okres zostaną opublikowane w dniu 30.09.2020 r.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-09-29Sylwester Cacek Prezes Zarządu
2020-09-29Dorota Cacek Wiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »