Reklama

TORPOL (TOR): Informacja nt. współpracy w zakresie udzielania gwarancji kontraktowych z podmiotami z grupy Euler Hermes - raport 7

Raport bieżący nr 7/2017

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd TORPOL S.A. (Emitent, Spółka) informuje, że w dniu 2 marca 2017 r. wraz ze spółką zależną od Emitenta tj. Torpol Norge AS z siedzibą w Oslo (Norwegia) zawarł umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym Euler Hermes Norge (Gwarant) w zakresie udzielania gwarancji kontraktowych na rynku norweskim (Umowa).

W ramach Umowy Gwarant będzie udzielać na zlecenie Emitenta i/lub Torpol Norge AS gwarancji kontraktowych (w szczególności należytego wykonania kontraktu, należytego usunięcia wad i usterek, wadialnych oraz gwarancji zwrotu zaliczki) na rzecz wskazanych beneficjentów w ramach przyznanego limitu w wysokości 2 mln euro (lub równowartości 18 mln koron norweskich). Umowa została zawarta na czas nieokreślony. Gwarantowi przysługuje prawo zwrotu wypłaconej sumy gwarancyjnej na jego żądanie. Pozostałe warunki Umowy, w tym w zakresie odstąpienia od niej nie odbiegają od postanowień powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

Reklama

Zawarcie Umowy ma na celu zabezpieczenie bazy limitów gwarancyjnych wymaganych do udziału w postępowaniach przetargowych oraz realizacji kontraktów budowlanych na rynku norweskim przez Emitenta oraz Torpol Norge AS.

Jednocześnie Spółka informuje, że w związku z zawarciem Umowy łączny limit gwarancji kontraktowych udzielonych na rynku polskim i zagranicznym przez podmioty z grupy Euler Hermes na rzecz Grupy Kapitałowej Torpol wynosi ok. 48,6 mln zł.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2017-03-02Grzegorz GrabowskiPrezes ZarząduGrzegorz Grabowski
2017-03-02Michał UlatowskiWiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. FinansowychMichał Ulatowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »