Reklama

ITMTRADE (ITM): Informacja o otrzymaniu przez Emitenta wyniku kontroli dotyczącej podatku VAT za okres od stycznia do września 2011 r. - raport 13

Raport bieżący nr 13/2018

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd INTERMA TRADE S.A. ("Spółka”, "Emitent”) informuje, że w dniu wczorajszym do pełnomocnika Spółki wpłynął wynik kontroli wydany przez Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu w związku z kontrolą celno-skarbową wszczętą wobec Spółki w dniu 19 grudnia 2017 r. w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania podatku od towarów i usług (VAT) za okres od 1.01.2011 r. do 30.09.2011 r.

Reklama

Na podstawie wyniku kontroli Spółka powzięła informację, że organ podatkowy zakwestionował prawidłowość transakcji dokonanych przez Spółkę w okresie od 1.01.2011 r. do 30.09.2011 r. z dwoma kontrahentami, a łączna kwota zakwestionowanego podatku VAT wynosi ok. 2,0 mln zł.

Emitent nie zgadza się w całości z ustaleniami przedstawionymi w wyniku kontroli. W ocenie Emitenta Spółka w sposób prawidłowy i rzetelny prowadzi rozliczenia w podatku VAT, w tym również za okres od stycznia do września 2011 roku. Wskazany okres rozliczeniowy był już przedmiotem pełnej kontroli podatkowej przeprowadzonej przez poprzednika obecnego organu celno-skarbowego, w toku której zostały zweryfikowane m.in. transakcje handlowe Emitenta ze wspomnianymi dwoma kontrahentami nie wywołując dla Spółki negatywnych skutków finansowych. Ustalenia otrzymanego obecnie wyniku kontroli Spółka będzie kwestionować w toku dalszego postępowania podatkowego.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2018-06-06Tomasz PiotrowskiWiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »