Reklama

ERBUD (ERB): Informacja o wezwaniu konsorcjum firm w składzie ERBUD S.A. z siedzibą w Warszawie oraz ERBUD Industry Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu (dalej „Konsorcjum” do wstrzymania robót związanych z Umową z dnia 26 listopada 2019 r. na budowę półsuchej instalacji oczyszczania spalin dla bloku BC 50 i rezerwowego kotła WR-40 w TAURON Ciepło sp. z o.o. Zakład Wytwarzania Tychy. - raport 2

Raport bieżący nr 2/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W nawiązaniu do RB 59/2019 z dnia 26 listopada 2019 r. Zarząd ERBUD S.A. informuje, że w dniu 10 stycznia 2020 r. powziął informację od TAURON Ciepło sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (dalej "Zamawiający”) o odebraniu przez Zamawiającego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zmienionego pozwolenia zintegrowanego dla Zakładu Wytwarzania Tychy, zawierającego odstępstwo od granicznych wielkości emisyjnych określonych w konkluzjach BAT, co znacząco wpływa na realizację Kontraktu na: "Budowę półsuchej instalacji oczyszczania spalin dla bloku BC 50 i rezerwowego kotła WR-40 w TAURON Ciepło sp. z o.o. Zakład Wytwarzania Tychy” z dnia 26.11.2019r.

Reklama

Jednocześnie Zamawiający oświadczał, że uczestnicy ww. postępowania zrzekli się prawa do wniesienia odwołania od powyższej decyzji, tym samym ww. decyzja Urzędu Marszałkowskiego stała się prawomocna.

Zamawiający zastrzegł, że w najbliższych dniach poinformuje Konsorcjum oficjalnie o dalszych krokach w kwestii realizacji kontraktu na budowę IOS w ZW Tychy (Kontrakt nr KZ/PN/1514/2019 z dnia 26.11.2019r) (dalej Kontrakt).

Niemniej, na dzień 10.01.2020r. Zamawiający zażądał od Konsorcjum zatrzymania działań związanych z realizacją Kontraktu, mając na względzie ograniczenie generowania dalszych kosztów na ww. projekcie.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-01-10Dariusz Grzeszczak Agnieszka GłowackaPrezes Zarządu Wiceprezes ZarząduDariusz Grzeszczak Agnieszka Głowacka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »