Reklama

EUROTEL (ETL): Informacja o wyniku kontroli celno-skarbowej za 2013 rok. - raport 17

Raport bieżący nr 17/2018

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Eurotel S.A. ("Spółka”, "Emitent”) informuje, iż w dniu 17 lipca 2018 roku otrzymał protokół z czynności postępowania kontrolnego zawierające wnioski i ustalenia z kontroli celno-skarbowej przeprowadzonej w Spółce przez Pomorski Urząd Celno – Skarbowy w Gdyni ("Kontrola").

Kontrola dotyczyła rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług (VAT) przez Spółkę za okres od stycznia 2013 roku do grudnia 2013 roku.

Reklama

W wyniku Kontroli zarzucono, że kwoty podatku VAT naliczonego, zawarte w fakturach zakupu wskazanych w protokole dotyczących zakupu towarów wrażliwych, nie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego.

W związku z powyższym Spółka może być zobowiązana do zapłaty nienależnie odliczonego podatku VAT w kwocie 2.040.558 zł (należność główna: dwa miliony czterdzieści tysięcy pięćset pięćdziesiąt osiem zł), wraz z odsetkami oszacowanymi przez Zarząd Spółki na dzień sporządzania niniejszego raportu na kwotę 600 000 zł (odsetki: sześćset tysięcy zł).

Emitent może w terminie 14 dni od daty doręczenia wyniku Kontroli wnieść zastrzeżenia do zawartych w nim ustaleń przedstawiając jednocześnie dowody, które umożliwią organowi podatkowemu prawidłowe określenie podstawy opodatkowania.

Po wstępnym zapoznaniu się z ustaleniami Kontroli, Emitent nie zgadza się ze stanowiskiem organu i podejmie stosowne kroki w celu zmiany powyższej decyzji organu kontroli.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2018-07-17 Tomasz Basiński Wiceprezes Zarządu
2018-07-17 Beata Milczewska Dyrektor Finansowy/Prokurent

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »