Reklama

UNIBEP (UNI): Informacja o złożeniu przez Zamawiającego oświadczenia o odstąpieniu od umowy na realizację inwestycji drogowej na odcinku Dąbrowa Białostocka – Sokółka - raport 20

Raport bieżący nr 20/2018

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 14/2018 informującego o odstąpieniu przez konsorcjum firm (Konsorcjum) UNIBEP S.A. (Lider Konsorcjum) oraz Most Sp. z o.o. (Członek Konsorcjum) od umowy (Umowa) z Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Białymstoku na wykonanie inwestycji pn. "Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 673 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Dąbrowa Białostocka – Sokółka wraz z obejściami miejscowości” (Inwestycja), Zarząd Unibep S.A. (Spółka, Emitent) informuje, iż w dniu 19 kwietnia 2018 r. Spółka otrzymała od Zamawiającego pismo zawierające oświadczenie o odstąpieniu od Umowy w części dotąd niewykonanej z winy Konsorcjum wraz z notą obciążeniową na kwotę ok. 8,3 mln zł wystawioną tytułem kary umownej za odstąpienie od Umowy.

Reklama

Wskazaną przez Zamawiającego przyczyną odstąpienia jest wykonywanie części robót niezgodnie z Umową, dokumentacją projektową oraz decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. W treści oświadczenia Zamawiający powołuje również fakt opuszczenia przez Wykonawcę terenu budowy na skutek odstąpienia od Umowy przez Konsorcjum.

Emitent stoi na stanowisku, iż do skutecznego odstąpienia od Umowy doszło z momentem złożenia oświadczenia o odstąpieniu przez Konsorcjum, co miało miejsce w dniu 23 marca 2018 r. oraz uznaje za niezasadne powołane przez Zamawiającego przyczyny jego odstąpienia. Emitent wyjaśnia również, iż w rezultacie odstąpienia od Umowy, działając zgodnie z jej treścią, obciążył Zamawiającego karą umowną na kwotę ok. 8,3 mln zł.

O dalszych istotnych krokach podejmowanych przez strony Spółka powiadomi w drodze właściwych raportów.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2018-04-19Leszek Marek GołąbieckiPrezes ZarząduLeszek Marek Gołąbiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »