Reklama

ALIOR (ALR): Informacja od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w sprawie wypłaty z funduszu ochrony środków gwarantowanych - raport 85

Raport bieżący nr 85/2015

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd Alior Bank S.A. ("Bank") informuje, iż 23 listopada 2015 roku otrzymał od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego ("BFG") informację, że Bank zobowiązany będzie wnieść zgodnie z art. 26a ust. 2 ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym obowiązkową wpłatę przeznaczoną na wypłatę środków gwarantowanych z tytułu depozytów zgromadzonych w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Według szacunków BFG kwota wpłaty wyniesie około 2,1 mld zł, co stanowi około 37% funduszy ochrony środków gwarantowanych utworzonych na 2015 rok.

Reklama

W przypadku Banku szacuje się, iż będzie to kwota około 59 mln zł. Powyższa wpłata będzie miała wpływ na wynik Banku za IV kwartał 2015 roku i będzie stanowić koszt uzyskania przychodu.

W związku z powyższym Bank szacuje wpływ na wynik finansowy netto za IV kwartał 2015 r. z tytułu dokonania przedmiotowej wpłaty w wysokości około 48 mln zł.

O faktycznej wysokości kwoty obowiązkowej wpłaty oraz terminie jej wniesienia Bank zostanie powiadomiony przez BFG.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2015-11-25Piotr BystrzanowskiDyrektor DRI

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »