POLIMEXMS (PXM): Informacja poufna - naruszenie istotnej umowy - raport 92

Raport bieżący nr 92/2013

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 130/2012 z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie zawarcia przez Polimex-Mostostal S.A. ("Spółka”) z bankami oraz obligatariuszami ("Wierzyciele”) umowy określającej warunki finansowania Spółki przez Wierzycieli ("Umowa”) Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka”) informuje, że z upływem dnia 28 czerwca 2013 r. doszło do naruszenia Umowy.

Reklama

Naruszenie Umowy polegało na nie niezapłaceniu przez Spółkę na rzecz Wierzycieli będących stroną Umowy całości odsetek od: (i) kredytów objętych Umową, (ii) wierzytelności obligatariuszy objętych Umową (które nie podlegały konwersji na kapitał zakładowy Spółki) oraz (iii) roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki będące stroną Umowy; które narosły w okresie od dnia zawarcia Umowy do dnia 28 czerwca 2013 roku. Zgodnie z Umową Spółka była zobowiązana do zapłaty powyższych odsetek na rzecz Wierzycieli w dniu 28 czerwca 2013 roku.

Najistotniejszym skutkiem wystąpienia przedmiotowego przypadku naruszenia jest możliwość wypowiedzenia Umowy przez każdego Wierzyciela.

Spółka informuje, że jest w trakcie podpisywania z Wierzycielami aneksu do Umowy, którego celem jest, między innymi, wyrażenie przez Wierzycieli zgody na rozłożenie płatności odsetek, o których mowa w niniejszym raporcie bieżącym na miesięczne raty. Na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego aneks do Umowy został podpisany przez Spółkę i jej spółki zależne, które są stroną Umowy oraz przez 30 z 31 Wierzycieli, z zastrzeżeniem, że podpis jednego z wierzycieli wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2013 r. Aneks wejdzie w życie, pod warunkiem, że zostanie podpisany przez wszystkich Wierzycieli będących stroną Umowy do dnia 1 lipca 2013 roku.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2013-06-29Robert KosmalKierownik Biura Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Kapitałowych

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »