Reklama

POLIMEXMS (PXM): Informacja poufna - naruszenie istotnej umowy

Raport bieżący nr 174/2013

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 130/2012 z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie zawarcia przez Polimex-Mostostal S.A. ("Spółka”) z bankami oraz obligatariuszami ("Wierzyciele”) umowy określającej warunki finansowania Spółki przez Wierzycieli ("Umowa”) oraz raportu bieżącego nr 150/2013 w sprawie zawarcia przez Spółkę aneksu nr 4 do Umowy ("Aneks”), Zarząd Spółki informuje, że z upływem dnia 29 listopada 2013 r. doszło do naruszenia Umowy.

Reklama

Naruszenie Umowy polegało na nie niezapłaceniu przez Spółkę na rzecz Wierzycieli będących stroną Umowy całości odsetek od: (i) kredytów objętych Umową, (ii) wierzytelności obligatariuszy objętych Umową (które nie podlegały konwersji na kapitał zakładowy Spółki) oraz (iii) roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki będące stroną Umowy, których płatność została odroczona przez Wierzycieli do dnia 29 listopada 2013 roku na mocy Aneksu.

Najistotniejszym skutkiem wystąpienia przedmiotowego przypadku naruszenia Umowy jest możliwość wypowiedzenia Umowy przez każdego Wierzyciela


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2013-11-30Robert KosmalKierownik Biura Nadzoru Właścicielskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »