Reklama

POLIMEXMS (PXM): Informacja poufna – naruszenie istotnej umowy - raport 49

Raport bieżący nr 49/2014

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 130/2012 z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie zawarcia przez Polimex-Mostostal S.A. ("Spółka") z bankami oraz obligatariuszami ("Wierzyciele") umowy określającej warunki finansowania Spółki przez Wierzycieli ("Umowa"), Zarząd Spółki informuje, że Spółka nie zapłaciła na rzecz następujących Banków Średniej Ekspozycji (tj. banków nie będących stroną Umowy): BNP Paribas Bank Polska S.A., Deutsche Bank Polska S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. i RBS Bank (Polska) S.A. rat roszczeń zwrotnych, które stały się wymagalne w dniu 2 maja 2014 r. Powyższe stanowi naruszenie przez Spółkę postanowień Oświadczeń złożonych przez ww. Banki Średniej Ekspozycji w dniu 21 grudnia 2012 r., w zakresie terminowej płatności przez Spółkę rat roszczeń zwrotnych z tytułu dokonanych przez te banki wypłat z gwarancji wystawionych przez nie na zlecenie Spółki.

Reklama

Powyższe zdarzenie stanowi również naruszenie Umowy, które w przypadku jego nieusunięcia w terminie 10 dni roboczych, będzie uprawniać Wierzycieli Większościowych do wypowiedzenia Umowy.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-05-03Bartosz ZwolińskiKoordynator ds. realizacji obowiązków informacyjnych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »