Reklama

SERINUS (SEN): Informacje o bieżącej działalności na Ukrainie - raport 30

Raport bieżący nr 30/2014

Podstawa Prawna:
Inne uregulowania

Kierownictwo Serinus Energy Inc. ("Serinus”, "Spółka”) informuje, że w Kanadzie za pomocą systemu SEDAR przekazywane są informacje o bieżących działaniach na Ukrainie. Ze względu na pogarszający się stan bezpieczeństwa, Spółka uznała za wskazane czasowe zawieszenie działań związanych z zagospodarowaniem pól. Produkcja będzie kontynuowana, ale aktualnie prowadzone prace wiertnicze, modernizacyjne i w zakresie zagospodarowania zostaną zatrzymane po ich ukończeniu albo po osiągnięciu takiego etapu, na którym można bezpieczne przeprowadzić zawieszenie operacji, bez ryzyka dla aktywów i pracujących ludzi. W związku z powyższym:

Reklama

1. Odwiert M-17 podłączono do nowej stacji przetwórstwa gazu na koncesji Makiejewskoje, a jego obecna produkcja to 4.27 MMcf/d. Oczekuje się, że ten poziom będzie się stabilizował w ciągu najbliższego tygodnia. Produkcja na Ukrainie wynosi obecnie około 34,2 MMcf/d. Wszelkie dalsze podłączenia zostaną odroczone do czasu uznania poziomu bezpieczeństwa za odpowiedni do prowadzenia aktywnych działań operacyjnych na polach.

2. Dokonano perforacji strefy S6 w odwiercie O-11 i rozpoczęto jej testy. Po perforacji nastąpił silny wypływ powietrza z odwiertu, a następnie obserwowano wypływ gazu Odwiert zamknięto w celu odbudowy ciśnienia. Do czasu niniejszego komunikatu ciśnienie nie ustabilizowało się. Póki co nie będą przeprowadzane żadne dodatkowe testy.

3. W odwiercie NM-4 zostało wykonane orurowanie od powierzchni terenu do głębokości 100,2 metrów, a urządzenie wiertnicze jest przemieszczane.

Spółka kontynuuje produkcję, sprzedaż i otrzymuje zapłatę za sprzedany gaz. Jednak w sytuacji zmieniającego się z dnia na dzień poziomu bezpieczeństwa dalsze prowadzenie tak aktywnej jak dotychczas działalności operacyjnej nie jest obecnie wskazane. W szczególności dotyczy to Ługańska i obszarów wokół niego, gdzie leżą pola Wiergunskoje i Krutogorowskoje (ich produkcja to odpowiednio: 0,4 MMcf/d i 0,6 MMcf/d), gdyż teren ten nie jest już kontrolowany przez rząd Ukrainy, co w efekcie skutkuje wstrzymaniem wydobycia z pola Wiergunskoje.

Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim przekazywanej do publicznej wiadomości przez Spółkę na terytorium państwa jej siedziby poprzez system SEDAR, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki SERINUS ENERGY INC. pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.serinusenergy.com.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-06-27Jakub KorczakWiceprezes ds. Relacji Inwestorskich, Dyrektor Operacji w Europie Środkowo-WschodniejJakub Korczak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »