Reklama

VARSAV (VAR): Inwestycja w Ovid Works: dewelopera gier VR oraz komputerowych - raport 18

Raport bieżący nr 18/2016

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Your Image S.A. informuje, iż w dniu 26 października 2016 roku zawarł umowę inwestycyjną z dotychczasowymi wspólnikami spółki Ovid Works Sp. z o.o. (dalej "Ovid”) na mocy której Emitent nabędzie nie więcej niż 60% kapitału zakładowego Ovid za cenę nie wyższą niż 850 tys. PLN. Przedmiotowe środki zostaną przekazane spółce Ovid w szczególności poprzez objęcie przez Emitenta nowo wyemitowanych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki lub poprzez nabycie udziałów należących do dotychczasowych wspólników spółki.

Reklama

Ostateczna liczba udziałów posiadanych przez Emitenta uzależniona jest od realizacji przez Ovid założeń określonych w biznes planie odnoszących się m.in. do terminów realizacji kamieni milowych. Umowa zakłada realizacje inwestycji przez Emitenta w Ovid w transzach, a jej zakończenie planowane jest w I półroczu 2017 roku. Na dzień zawarcia umowy Ovid nie jest powiązany z Emitentem.

Celem Ovid jest tworzenie wysokiej jakości gier z perspektywy pierwszej osoby dla dojrzałych graczy wymagających od gier unikalnych koncepcji oraz wysokiego poziomu zaangażowania.

Najważniejszym obecnie realizowanym przez Ovid projektem jest gra Metamorphosis w wersji na urządzenia VR, czyli gra oparta na prozie Franza Kafki, ukazująca świat z mikro perspektywy bohatera książki, który przekształcił się w insekta. Planowany debiut gry na rynku na urządzenia VR to II kwartał 2017 roku.

Inwestycja w Ovid stanowi realizację nowoprzyjętej strategii Emitenta, która ukierunkowana jest na budowę portfela silnie rozwojowych projektów w fazie seed i start-up z obszaru aplikacji i gier VR oraz AR dla odbiorców indywidualnych.

Dzięki Emitentowi Ovid uzyska silne wsparcie merytoryczne i finansowe, które pozwoli na wielokrotne zwiększenie potencjału sprzedażowego najważniejszej obecnie produkcji - Metamorphosis w wersji na urządzenia VR oraz kolejnych tytułów studia.

Strona internetowa spółki to www.ovidworks.com.

W ramach strategii rozwoju uwzględnione jest ewentualne wprowadzenie Ovid na rynek NewConnect.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-10-26Konrad MroczekPrezes ZarząduKonrad Mroczek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »