Reklama

BLIRT (BLR): Korekta korekty zawiadomienia o zmianie udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy BLIRT S.A.

Raport bieżący nr 35/2016

Podstawa Prawna:
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Zarząd Blirt S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 29 grudnia 2016 r. wpłynęła do Spółki korekta korekty zawiadomienia z dnia 1 grudnia 2016 r. w trybie art. 69 ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, o zwiększeniu udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu BLIRT S.A. przez Panią Elżbietę Kur - "Akcjonariusza".

Reklama

Z przekazanej informacji wynika, że korekta korekty zawiadomienia jest spowodowana podaniem przez Spółkę błędnej informacji o utracie uprzywilejowania 527.000 akcji imiennych serii A po zmarłym akcjonariuszu Józefie Kur, na podstawie której to informacji Akcjonariusz przekazał korektę pierwotnego, prawidłowego zawiadomienia.

W związku z powyższym udział Akcjonariusza nie uległ zmianie i wynosi obecnie 335.625 sztuk akcji Spółki stanowiących 4,29% udziału w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługuje łącznie 665.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, oraz 6,52% udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Dodatkowo synowie Akcjonariusza posiadają łącznie 201.375 akcji Spółki, w tym: 197.625 akcji imiennych serii A, 1.875 akcji na okaziciela serii F, 1.875 akcji na okaziciela serii G, które łącznie stanowią 2,58% udziału w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługuje 399.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki oraz 3,91% w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Łącznie Akcjonariusz wraz z synami posiada 537.000 akcji Emitenta, które łącznie stanowią 6,87% w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługuje 1.064.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki oraz 10,44% w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Ponadto Akcjonariusz poinformował, że:

- nie istnieją podmioty zależne od Akcjonariusza, które posiadałyby akcje Spółki;

- nie występują osoby trzecie, z którymi Akcjonariusz miałby zawartą umowę, której przedmiotem byłoby przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu;

- Akcjonariusz nie jest posiadaczem instrumentów finansowych, które po upływie terminu zapadalności bezwarunkowo uprawniałyby lub zobowiązywałyby ich posiadacza do nabycia akcji, z którymi związane są prawa głosu, wyemitowanych już przez Spółkę;

- Akcjonariusz nie jest posiadaczem instrumentów finansowych, które odnoszą się do akcji Spółki w sposób pośredni lub bezpośredni i mają skutki ekonomiczne podobne do skutków instrumentów finansowych określonych w zdaniu poprzednim.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-12-29Piotr LassotaPrezes ZarząduPiotr Lassota
2016-12-29Witold GrabyszWiceprezes ZarząduWitold Grabysz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »