EMPERIA (EMP): Korekta prognoz wyników finansowych Grupy Kapitałowej Emperia Holding SA na rok 2010 i odwołanie prognoz na lata 2011 - 2012 w związku z zawarciem umowy inwestycyjnej pomiędzy Emperia Holding S.A. a Eurocash S.A. - raport 3
Raport bieżący nr 3/2011
Podstawa prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Zarząd Emperia Holding S.A. podaje do publicznej wiadomości korektę prognoz wybranych skonsolidowanych wyników finansowych Grupy Kapitałowej Emperia na rok 2010:
Nakłady Inwestycyjne: 123 mln PLN (zmniejszenie z 151 mln PLN)
Dług netto: 213 mln (zmniejszenie z 300 mln PLN)
Zmiana pozycji - nakłady inwestycyjne - wynika z opóźnień w realizacji inwestycji w obszarze działalności detalicznej, które przede wszystkim są następstwem warunków atmosferycznych panujących w Polsce w 2010 roku. Natomiast zmiana pozycji - dług netto - wynika ze znacznej poprawy wykorzystania kapitału obrotowego.
Pozostałe elementy prognozy na 2010 rok pozostają bez zmian.
Dodatkowo w związku z tak istotnym wydarzeniem jakim jest zawarcie umowy inwestycyjnej pomiędzy Emperia Holding S.A. i Eurocash S.A. (opisanej w raporcie bieżącym nr 1/2011) Zarząd Emperii Holding S.A. odwołuje prognozy na lata 2011 - 2012 (opublikowane w raportach bieżących nr 41/2010 i 43/2010).
Nowe prognozy wyników zostaną przedstawione w formie raportu bieżącego do końca I kwartału 2011, czyli po zakończeniu procesu due diligence związanego z zawartą umową inwestycyjną i zbadaniu przez audytora sprawozdań za 2010 rok (wykazany w tych sprawozdaniach wynik będzie miał wpływ na ostateczną wartość ceny uzyskanej przez Emperię Holding S.A. z tytułu realizacji powyższej umowy inwestycyjnej).
Elżbieta Świniarska - Dyrektor Ekonomiczny