Reklama

BLIRT (BLR): : Korekta zawiadomienia o zmianie udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy BLIRT S.A.

Raport bieżący nr 33/2016

Podstawa Prawna:
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Zarząd BLIRT S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 29.12.2016 r. wpłynęła do Spółki korekta zawiadomienia z dnia 1 grudnia 2016 r. w trybie art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz spółkach publicznych, o zwiększeniu udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy BLIRT S.A. przez Pana Mariana Popinigisa (Akcjonariusza).

Reklama

Z przekazanej informacji wynika, że korekta zawiadomienia jest spowodowana podaniem przez Spółkę błędnej informacji o utracie uprzywilejowania 527.000 akcji imiennych serii A po zmarłym akcjonariuszu Józefie Kur, na podstawie której to informacji Akcjonariusz przekazał pierwotne zawiadomienie.

W związku z powyższym udział Akcjonariusza nie uległ zmianie i wynosi obecnie 3.375.551 sztuk akcji Spółki stanowiących 43,17% udziału w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługuje 4.723.551 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, oraz 46,33% udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Dodatkowo podmiot zależny od Akcjonariusza - N50 Cyprus Limited posiada łącznie 2.860.147 akcji na okaziciela serii C, D, H, I, J i L Emitenta stanowiących 36,58% udziału w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługuje 2.860.147 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, oraz 28,06% udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Ponadto Akcjonariusz poinformował, że:

- nie występują osoby trzecie, z którymi Akcjonariusz miałby zawartą umowę, której przedmiotem byłoby przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu;

- Akcjonariusz nie jest posiadaczem instrumentów finansowych, które po upływie terminu zapadalności bezwarunkowo uprawniałyby lub zobowiązywałyby ich posiadacza do nabycia akcji, z którymi związane są prawa głosu, wyemitowanych już przez Spółkę;

- Akcjonariusz nie jest posiadaczem instrumentów finansowych, które odnoszą się do akcji Spółki w sposób pośredni lub bezpośredni i mają skutki ekonomiczne podobne do skutków instrumentów finansowych określonych w zdaniu poprzednim.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-12-29Piotr LassotaPrezes ZarząduPiotr Lassota
2016-12-29Witold GrabyszWiceprezes ZarząduWitold Grabysz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »