Reklama

EKOEXPORT (EEX): Nabycie udziałów w nowej spółce w Europie Wschodniej. - raport 20

Raport bieżący nr 20/2013

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd Eko Export S.A. informuje, że w dniu 29.03.2013r. Emitent nabył 51% udziałów w Spółce, której przedmiotem działalności jest pozyskiwanie mikrosfery. Udziały w całości przechodzą na Emitenta w dniu podpisania umowy. Spółka posiada podpisane "Memorandum” z największym Holdingiem Energetycznym tego kraju, na mocy którego uzyska ona "wieloletni i wyłączny dostęp do wszystkich złóż mikrosfery”, jaki Holding posiada.

Reklama

Podkreślić należy, że złoża Holdingu przekraczają 50% wszystkich złóż mikrosfery w tym kraju, uwzględniając elektrownie na których ekonomicznie opłacalne jest wybudowanie stacjonarnego urządzenia.

Podpisanie tej umowy to kolejny bardzo ważny element strategii gospodarczej Spółki, o którym była mowa w dokumencie "Dodatkowe informacje do raportu za IV kw. 2012r.”, gdzie pisaliśmy, że negocjacje te zakończą się do końca kwietnia br. Od początku działalności nowa Spółka rozpocznie intensywne działania prowadzące do uruchomienia stacjonarnej instalacji wraz z suszarnią, jak też połowy metodami tradycyjnymi.

Informacja ta stanowi informację poufną w rozumieniu art. 154 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. tj. stanowi informację dotyczącą spółki, która nie została przekazana do publicznej wiadomości, a która po takim przekazaniu mogłaby wpłynąć na cenę akcji.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2013-04-02Jacek DziedzicPrezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »